Teraz niezwykle popularne jest robienie zakupów przez internet. W większości przypadków, żeby zapłacić za nasze zakupy online, musimy mieć swoją kartę. Płatności taką kartą są zazwyczaj naprawdę bardzo łatwe. Jednak pomimo to wiele osób zastanawia się, jak płacić kartą przez internet i czy jest to w pełni bezpieczne dla nas?

Jak zobaczyć, czy mogę płacić kartą poprzez internet?

Płatności kartą w internecie może zrobić każdy posiadacz znanego Jedyną trudnością może być fakt, iż albo nie umiemy tego robić, czy mamy taką usługę zatrzymaną na własnym rachunku bankowym. W pierwszym wypadku starczy przeczytać instrukcję płatności kartą online oraz przejść do zakupów. W innym przywiera umówić się z konsultantem banku, w którym mamy rachunek. Możemy do niego napisać na czacie, zadzwonić lub przejść się samodzielnie. W poszczególnych bankach na oficjalnych stronach internetowych, są nawet zakładki, które opisują jak płacić kartą przez internet.

Płatności kartami debetowymi, kredytowymi oraz przedpłaconymi

Jeśli już pragniemy wiedzieć, jak płacić kartą poprzez internet, to musimy wiedzieć również, jakimi kartami możemy płacić. W wypadku kart debetowych oraz kredytowych największa rozbieżność jest w rodzaju ściągania wierzytelności. Gdy płacimy kartą debetową w sklepie, własne konto jest obciążane w zasadzie niezwłocznie (natomiast dokładnie: suma operacji blokowana jest do czasu uzyskania poprzez bank potwierdzenia zrobienia transakcji. Jak wiadomo, potrzebne jest, żeby na koncie znajdowała się właściwa ilość środków, w innym razie zrealizowanie zakupów będzie niewykonalne.

Płatność poprzez internet kartą wirtualną

Reguła funkcjonowania takiej karty jest identyczna do funkcjonowania kart prepaid-owych. Żeby móc nią płacić, należy wcześniej uzupełnić jej rachunek środkami. Karty wirtualnej nie możemy wykorzystać ani w bankomacie ani w terminalu. Tenże typ instrumentu finansowego niejednokrotnie nie ma chociażby fizycznej formy – wszelkie dane karty zarejestrowane są ponieważ w systemie elektronicznym banku.

Płatność kartą w internecie natomiast zabezpieczenie

Obawiasz się, iż twoje dane mogą zostać skradzione? Gdy płacisz kartą na zaufanych oraz wypróbowanych stronach, to twoje dane są pewnie wykorzystywane zgodnie z obowiązującą polityką tajności. Stosowanie kodów CVV oraz CVC ma wykazać, iż jesteś posiadaczem karty. Żeby podnieść zabezpieczenie, uruchom usługę 3d Secure oraz zupełnie nikomu nie dawaj własnego PIN-u. Poza tymże absolutnie nie rób zdjęcia własnej karty płatniczej. W końcu znajdują się na niej twoje dokładne dane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here