Na czym polega konsolidacja chwilówek?

0
1074

Konsolidacja chwilówek pozwala na zmniejszenie zadłużenia miesięcznych rat w przypadku wielu pożyczek, przy jednoczesnym regularnym spłacaniu zaległości. To dobre rozwiązanie dla osób, które wpadły w wir zadłużenia i nie są w stanie regularnie spłacać dużej ilości rat.

Czym jest konsolidacja chwilówek?

Coraz więcej osób korzysta z ofert pożyczek pozabankowych, w tym tzw. chwilówek. Dają one możliwość szybkiego pożyczenia potrzebnej kwoty przy niewielkich formalnościach. Wszystko odbywa się przez Internet, co jest znacznym udogodnieniem dla klientów. Pieniądze szybko trafiają na konto klienta. Dzięki takiej wygodzie i prostocie coraz więcej osób decyduje się na pożyczki pozabankowe. Problem pojawia się, jednak, kiedy jest problem z ich spłatą, a liczba zobowiązań do spłaty znaczenie przekracza możliwości finansowe. Wówczas dogodnym rozwiązaniem jest konsolidacja chwilówek.

Konsolidacja chwilówek wiąże się z zamianą wielu zobowiązań finansowych na jedno, spłacane w okresach miesięcznych. Jest to nic innego jak kredyt lub pożyczka, której celem jest spłata innych zaległości. Korzystając z konsolidacji możliwa jest również wcześniejsza spłata produktów pozabankowych i wyjście z pętli chwilówek. A to nie jest proste, ponieważ nie każdy klient może liczyć na takie rozwiązania jak kredyt oddłużeniowy.

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego nie jest, jak wskazują specjaliści, łatwe. Jednak nie jest również niemożliwe. Kredyt konsolidacyjny można otrzymać zdecydowanie łatwiej jeśli posiadamy stałą pracę, znaczne zarobki i dobrą historię kredytową. Warto też starać się o niego odpowiednio wcześnie. Z pewnością dobrym rozwiązaniem nie jest oczekiwanie aż domowy budżet nie udźwignie dużej ilości pożyczek, ale szybkie i odpowiedzialne podejście do swoich zobowiązań poprzez np. postaranie się o konsolidację chwilówek.

Na czym polega konsolidacja chwilówek i co warto wiedzieć?

Kiedy spłata chwilówek okazuje się niemożliwa – wówczas wartym polecenia rozwiązaniem jest konsolidacja chwilówek dla zadłużonych. W tym przypadku konsolidacja kredytów, jakie posiadamy w wielu bankach i w firmach oferujących pożyczki pozabankowe daje możliwość rozwiązania problemu braku możliwości regularnych spłat.

Wiele w tej sytuacji zależy od indywidualnego podejścia każdego klienta, jak i jego historii kredytowej. W praktyce można posiadać wiele chwilówek, ale też pozytywną historię kredytową w banku. To dobry moment do starania się o konsolidację, czyli połączenie wielu zobowiązań finansowych w jedno. Dobra historia kredytowa w BIK znacząco umożliwia starania o konsolidację chwilówek. Jest to opłacalne, ponieważ w tym przypadku jedno zadłużenie to znacznie mniejsze koszty, oprocentowanie, jak i niższe RRSO i dłuższy okres spłaty.

Chcąc skorzystać z rozwiązania jakim jest konsolidacja chwilówek warto mieć na uwadze, że czas nie zawsze działa na naszą korzyść. Kiedy pojawiają się kolejne problemy finansowe, a stan domowego budżetu nie pozwala na terminową spłatę – wówczas nie warto czekać. Dobrym rozwiązaniem jest staranie się o konsolidację chwilówek zanim pojawią się zaległości w spłacie zadłużeń pozabankowych, co zostanie odnotowane w historii kredytowej i w raporcie BIK.

W praktyce wiele osób nie może sobie pozwolić na konsolidację kredytów w formie chwilówek ponieważ zdecydowało się na takie rozwiązanie zbyt późno. W tej sytuacji bank odmawia udzielenia kredytu. Nie warto, więc czekać, aż sytuacja zupełnie wymknie się nam spod kontroli, a negatywna historia kredytowa nie da możliwości rozwiązania problemów z pożyczkami pozabankowymi.

Jak wybrać dobrą firmę do konsolidacji chwilówek?

Wybór firmy, której powierzymy swoje zaufanie i zlecimy konsolidację chwilówek nie jest łatwy. Warto sugerować się dobrą opinią i wybrać sprawdzony zespół doradców. Takie oferty znajdziemy w sieci, m.in. na stronie www.splatachwilowek.pl.

Tego typu firmy oferują profesjonalne doradztwo i pomoc w zakresie rozwiązania problemów ze spłatą zadłużeń. Wspierają ludzi w różnych sytuacjach, także tych, których dotknęły problemy finansowe w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Ważna jest również dyskrecja, jaką oferują, ponieważ większość z nas nie chce, by rodzina, bliscy i znajomi wiedzieli o problemach finansowych i zaciągniętych pożyczkach.

Różne sytuacje życiowe powodują, że czasami popadamy w długi, które nie są możliwe do spłaty. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z konsolidacji chwilówek, powierzając to sprawdzonej i dyskretnej firmie, która zadba o nasze interesy i spokój ducha.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here