W dzisiejszych czasach spora część biznesu przeniosła się do Internetu. Ważnym elementem łańcucha dostaw w przypadku firm działających w sieci jest kurier. Sprawne dostarczanie przesyłek na drugi koniec kraju lub nawet za granicę często decyduje o sukcesie w branży. Sprawdź, dlaczego warto poświęcić nieco czasu na wybranie firm kurierskich współpracujących ze sklepem online.

Wpływ na wizerunek firmy

Wielu właścicieli biznesów działających w sieci często zastanawia się, dlaczego firma nie rozwija się tak szybko, jak to sobie zaplanowali. W takiej sytuacji warto przyjrzeć się jakości usług kurierów, którzy zajmują się dostarczaniem przesyłek. Po krótkiej analizie może okazać się, że choć klienci są zadowoleni z otrzymanych produktów, to nie polecają zakupów w sklepie ze względu na problemy z dostawą.

Niestety niska jakość dostawy dość często jest utożsamiana z ogólnym wizerunkiem sklepu, choć za opóźnienia lub zagubione przesyłki odpowiada firma kurierska. Ponadto, jeśli potencjalny klient miał nieprzyjemne doświadczenia z konkretnym operatorem, to niekoniecznie będzie chciał skorzystać z jego usług przy okazji zakupów w innym sklepie. Z tego powodu warto współpracować z kilkoma kurierami i stawiać na renomowane marki np. odziały DPD Kraków.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Solidna firma kurierska może również przyczynić się do oszczędności związanych z czasem i kosztami obsługi zamówień. Skorzystanie z pomocy platformy logistycznej epaka.pl może znacząco usprawnić działanie firmy, ponieważ w dosłownie kilka minut można zamówić kuriera online do domu. W ten sposób nie trzeba tracić czasu na dostarczenie paczek do punktu nadania. Ponadto można także ograniczyć zużycie benzyny w firmowym samochodzie.

Wysokiej jakości usługi kurierskie InPost, DHL czy też UPS oznaczają mniej problemów ze strony klientów zaniepokojonych np. opóźnieniami w dostawie. Sporym ułatwieniem może być także opcja śledzenia przesyłek, dzięki której klient sam może sprawdzić aktualną lokalizację paczki. Dostawa w terminie może ponadto mieć kluczowe znaczenie, gdy konieczne jest dostarczenie ważnych dokumentów np. związanych z przetargiem na niezłą kwotę.

Sprawne prowadzenie biznesu

Każdy właściciel stara się uniknąć chaosu w zarządzaniu swoim biznesem. Słaby punkt w postaci problematycznej firmy kurierskiej może zupełnie zaburzyć pracę. Konieczność częstego zajmowania się pomyłkami w dostawie i zagubionymi przesyłkami może sprawić, że pojawią się opóźnienia w aktualnych zamówieniach. To z kolei może przysporzyć naprawdę ogromnych kłopotów, zwłaszcza gdy grafik i tak jest już bardzo napięty.

Dobrym pomysłem może być postawienie na znane firmy kurierskie, które mają wypracowane mechanizmy współpracy z branżą e-commerce. Takie przedsiębiorstwa można znaleźć w ofercie operatora logistycznego epaka.pl, czego najlepszym przykładem jest amerykański FedEx zorientowany w dużej mierze właśnie na klientów biznesowych. Mniej problemów z kurierami to także przyjemniejsza atmosfera w pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here