Ekspresowy przelew internetowy umożliwia przesłanie pieniędzy na rachunek w innym banku w ciągu zaledwie kilku sekund, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa przeprowadzanej transakcji. Jak działają ekspresowe przelewy online? Kiedy taka usługa okaże się szczególnie przydatna?

Przelewy to jedne z najczęściej wykonywanych przez Polaków operacji finansowych. Większość banków umożliwia realizację przelewów w oddziale, przez telefon, w systemie bankowości internetowej i przez aplikację mobilną. Jak pokazują statystyki, na przestrzeni ostatnich miesięcy rośnie liczba tych wykonywanych w systemie bankowości elektronicznej.

Bankowość internetowa coraz popularniejsza

Bankowanie przez Internet i telefon cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Z aplikacji mobilnych i bankowych platform online korzystają przede wszystkim młodzi mieszkańcy dużych miast. Wysokie tempo wzrostu aktywnych klientów mobilnych to jednoznaczny sygnał świadczący o funkcjonalności takich rozwiązań. Korzystając z usług banku przez Internet i telefon, zrealizujesz nie tylko podstawowe operacje, ale również transakcje specjalne, np. przelewy Express Elixir. Jak wynika z danych Krajowej Izby Rozliczeniowej, instytucji, która sprawuje pieczę nad takimi operacjami, w lutym 2019 roku w Express Elixir przetworzono aż 1,56 mln przelewów natychmiastowych, których wartość wyniosła 2,89 mld zł. W porównaniu do lutego 2018 r. liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych zwiększyła się o 129%, a wartość transakcji wzrosła o 59 proc.! Jako ciekawostkę zdradzimy, że najwyższą w lutym 2019 dzienną liczbę transakcji zarejestrowano w piątek 8 lutego. Tego dnia przetworzono aż 90,16 tys. przelewów natychmiastowych.

Ekspresowe przelewy internetowe – jak to działa?

Usługa ekspresowych przelewów internetowych pozwala przesyłać środki z kont złotówkowych na rachunki w innych bankach w ciągu kilku sekund. Jest ona dostępna również w dni wolne oraz poza standardowymi godzinami pracy banków, kiedy nie odbywają się rozliczenia międzybankowe Elixir. Pieniądze mogą więc trafić na konto odbiorcy również wieczorem, w sobotę czy niedzielę. Środki nie przechodzą przez rachunek zewnętrznego operatora. Przekazywane bezpośrednio na konto odbiorcy trafiają na nie w ekspresowym tempie. Większość banków pobiera opłaty za szybkie przelewy internetowe. Z reguły nie przekraczają one kilku złotych za jedną transakcję.

Ekspresowy przelew internetowy – kiedy przyda się najbardziej?

Kasia często wychodzi ze znajomymi do restauracji. Takie spotkania, zwłaszcza weekendowe, stanowią dla nich skuteczny sposób na odstresowanie po ciężkim tygodniu pracy. Czasem okazuje się jednak, że nikt „z ekipy” nie ma przy sobie gotówki, a rachunku nie da się podzielić na kilka części. Osoba, która płaci za wszystkich, szybko odzyskuje jednak swoje pieniądze. Dzięki ekspresowym przelewom wysłane przez znajomych środki lądują na jej koncie w ciągu kilku chwil.

Syn wyjechał na szkolną wycieczkę, szybko wydał całe kieszonkowe i prosi o „posiłki”?

  • Podczas zakupów w markecie budowlanym mężowi zabrakło pieniędzy?
  • Chcesz uniknąć odsetek od nieterminowej płatności raty kredytu i zależy Ci na tym, aby pieniądze dotarły do banku jak najszybciej?

Dzięki szybkim przelewom internetowym szybko, bezpiecznie i wygodnie udzielisz bliskim finansowego wsparcia. Unikniesz także nieprzyjemnych konsekwencji wynikających z opóźnień w spłacie rat kredytów i pożyczek. Korzystając z aplikacji mobilnej, wykonasz transfer w dowolnym miejscu i czasie, a pieniądze „wylądują” na koncie odbiorcy nawet w ciągu kilku sekund. Bez konieczności korzystania z usług zewnętrznych operatorów czy pośredników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here