Własne mieszkanie, czy też własny dom to spore spełnienie. Jest to niesamowite poczucie bezpieczeństwa, które sprawia, że ma się bardziej stabilną sytuację życiową. Jednak najczęściej, aby stać się właścicielem własnej nieruchomości, to trzeba sporo zainwestować. W większości przypadków jedynie wkład własny to gotówka, a reszta to już zaciągnięcie kredytu. Mowa o kredycie hipotecznym. Kogo stać na kredyt hipoteczny? Jak dokonać analizy? Jaka jest rola eksperta kredytowego?

Analiza sytuacji finansowej

Każda osoba jest na innym etapie życiowym, zarabia różne kwoty pieniędzy oraz do tego ma się inną sytuację rodzinną. Osoby wielodzietne mają mniejszą kwotę na miesiąc w przeliczeniu na osobę. Wydaje się to oczywiste. Jak jednak ocenić czy daną rodzinę stać na kredyt hipoteczny? Składa się na to kilka czynników. Przeciętnemu Kowalskiemu taka analiza sprawia nieco trudności. Jest ona troszkę skomplikowana. Najwygodniej będzie postawić na konsultację ze specjalistą. W tym wypadku jest to ekspert kredytowy czy też doradca kredytowy Warszawa.

O osobie tej można powiedzieć, że się specjalizuje właśnie w kredytach. Jej głównym zadaniem jest analiza konkretnego gospodarstwa domowego. Jest brana pod uwagę pensja osób dorosłych, ilość dzieci, ilość osób na utrzymaniu, sytuacja mieszkaniowa, spłacane kredyty oraz także masa innych czynników. Analiza jest wykonywana na podstawie wywiadu przeprowadzanego z osobą zainteresowaną kredytową. Oczywiście wszelkie zebrane dane są weryfikowane w dostępnych bazach.

Jak podjąć współprace z ekspertem/doradcą?

Współpraca z ekspertem kredytowym jest dobrym i rozsądnym posunięciem. Jest to naprawdę dobre wyjście, ale trzeba być ostrożnym. O co chodzi? Na pewno nie warto podejmować współpracy z byle jakim doradcą. Jest to bardzo ważne, ponieważ na rynku swoje usługi oferują doradcy kredytowi, którzy są związani umową z konkretnym bankiem. Wówczas kredyt hipoteczny nie zostanie dobrany pod konkretną osobę, a polecony zostanie kredyt z danego banku, który nawet dla danej osoby nie będzie strzałem w dziesiątkę.

Korzystanie z usług takiego doradcy kompletnie nic nie daje. Trzeba podjąć współpracę z ekspertem finansowym, który jest niezależny. Jest to najważniejsze kryterium. Z doradcą kredytowym bądź też finansowym można nawiązać nawet współpracę online. Nie muszą to być spotkania stacjonarne. Dzisiejsze nowoczesne technologie dają wiele możliwości.

Dzięki współpracy z doradcą finansowym każdy dowie się, czy go stać na kredyt hipoteczny. W żadnym wypadku kredyt hipoteczny nie może być przysłowiowym „gwoździem do trumny”. Z dużym zobowiązaniem trudno jest żyć przez kilkadziesiąt lat. Takie życie nie jest komfortowe i staje się prawdziwą udręką. Często tak jest, gdy dana osoba samodzielnie podejmuje decyzję o wzięciu niestety zbyt dużego kredytu hipotecznego. Dokładna analiza wskazuje górną granicę. Oczywiście na przestrzeni lat wiele rzeczy może ulec zmianie. Jednak na to również są sposoby, na przykład wakacje od spłaty kredytu na czas utraty pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here