Kwota 20000 zł jest dosyć pokaźna sumą pozwalającą na wykup niezapomnianych wakacji czy też kupno kilkuletniego samochodu. Jeśli nie zarabiamy an tyle dużo, aby móc taką sumę odłożyć to w przypadku chęci ich wydania musimy zaciągnąć kredyt w banku. Aby otrzymać kredyt 20 tys będziemy musieli spełnić szereg formalności ponieważ banki nie są skore do łatwego udostępniania takich środków osobom co do których mają wątpliwości terminowej spłaty. Jest to również kwota, którą ciężko może być uzyskać w rozmaitych parabankach czy firmach pożyczkowych. Mimo to kredyty w tej wysokości są wciąż bardzo często wybierane przez klientów. Również w przypadku kredytów internetowych.

Kredyt 20 tys – Jakie warunki trzeba spełnić aby go uzyskać?

Kredyt 20 tys - Jakie warunki trzeba spełnić aby go uzyskać?Banki są obecnie bardzo ostrożne jeśli chodzi o udzielanie kredytów na kwoty wynoszące kilkadziesiąt tysięcy złotych. Obowiązuje je prawo bankowe, które nakłada na nie taki obowiązek. Dlatego wnioskując o kredyt w takiej wysokości powinniśmy mieć stabilne zatrudnienie z dosyć wysokim wynagrodzeniem oraz minimalnymi stałymi zobowiązaniami. Będąc zatrudnionym na umowę zlecenie wypadniemy nieco gorzej w oczach banku wnioskując o kredyt w takiej wysokości. Jeśli zaś jesteśmy przedsiębiorcami zatrudnionymi w systemie b2b będziemy musieli dostarczyć zaświadczenia z ZUS i US oraz rozliczenie PIT. We wszystkich przypadkach zostanie sprawdzona nasza historia w BIK i KRD.

Co składa się na całkowity koszt kredytu?

Zaciągając kredyt gotówkowy w banku musimy być świadomi, że zawsze oddajemy więcej niż pożyczyliśmy. Ta różnica to właśnie koszt kredytu lub inaczej nazywając: zarobek banku. Zazwyczaj wynosi on od 10 do 20% wartości kredytu, choć mogą się także zdążyć skrajne przypadki, gdy RRSO wyniesie kilka lub nawet 40%. Na całkowity koszt banku składa się prowizja za jego udzielenie, marża banku oraz składka WIBOR ustalana codziennie około 11. Marża oraz prowizja to wartości stałe i nie mogą być zmieniane podczas spłaty kredytu. Wysokość składki WIBOR ma jednak wpływ na ratę kredytową podczas spłaty. Warto szukać promocyjnych ofert banków dla nowych klientów. W takich przypadkach możemy natrafić na oferty z zerowym oprocentowaniem lub brakiem prowizji co znacznie obniża miesięczną ratę kredytu.

Porównywarka kredytów gotówkowych

Aby znaleźć najlepszą ofertę na kredyt gotówkowy warto skorzystać z internetowej porównywarki kredytowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy zmuszeni do wertowania ofert wszystkich banków. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziemy w jednym miejscu. Co więcej po podaniu informacji o wysokości kredytu oraz długości spłaty otrzymamy szacunkową wysokość rat we wszystkich bankach. Wyniki są posortowane w kolejności od najmniejszej do najwyższej raty. Podana jest oczywiście informacja o wysokości RRSO oraz kwocie jaką spłacimy przez cały okres wpłacania rat. Porównanie tych danych pozwoli nam na właściwy wybór konkretnego banku. Po wypełnieniu wniosku na jego stronie otrzymamy już dokładniejsze wyliczenia.

Kredyt 20000 zł – Jaka jest wysokość raty?

Kredyt 20000 zł - Jaka jest wysokość raty?

Wszystko zależy od tego w jakim okresie zdecydujemy się spłacić kredyt. Wiadomo, że im dłuższy okres spłaty tym mniejsza rata ale większy całkowity koszt kredytu. I tak przypadkowo spłacając kredyt 20 tys złotych w ciągu 2 lat zapłacimy miesięcznie ok 1000 zł co jest całkiem dobrą ofertą. Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na taką wysokość raty możemy zdecydować się na spłatę w ciągu na przykład 4 lat czyli 48 miesięcy. W takim przypadku miesięczna rata będzie o połowę niższa i wyniesie ok. 500 zł. Niektóre z banków pozwolą nam nawet na spłatę kredytu w ciągu 10 lat. Spłacimy wtedy 120 miesięcznych rat w wysokości 200 – 300 zł. Niestety ostatecznie oddamy do banku średnio 30000 zł a więc całą kwotę kredytu powiększoną o 50%! Która opcja jest bardziej opłacalna? Każdy musi sobie indywidualnie odpowiedzieć na takie pytanie. Nie każdy może sobie pozwolić na spłacanie co miesiąc raty w wysokości 1000 zł, ale z drugiej strony trochę żal dopłacać bankowi aż 10000 zł w ciągu dziesięciu lat.

Chwilówka na 20000 zł

W przypadku gdy bank udzieli nam negatywnej odpowiedzi na wniosek kredytowy będziemy musieli skorzystać z firm pożyczkowych (tzw. parabanków). Ich podejście do udzielania kredytów jest mniej restrykcyjne niż w przypadku banków i możemy otrzymać pożyczkę nawet mając negatywną historię w BIK i niezbyt wysokie dochody. Niestety, firmy takie specjalizują się w niewielkich pożyczkach sięgających kilku tysięcy złotych. Te oferujące kwotę 20000 zł jest niewiele. W przypadku skorzystania z takiej oferty i spłacając całą kwotę w ciągu czterech lat oddamy firmie pożyczkowej kolejne 20000 zł czyli łącznie 40000 zł przy racie miesięcznej wynoszącej prawie 900 zł.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredyt 50 tys
Następny artykułKredyt 30 tys

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here