Potrzebujesz kredytu na 50000 zł na sfinansowanie zakupu samochodu lub remontu mieszkania? Najlepszą opcją będzie skorzystanie z oferty banku i zaciągnięcie kredytu gotówkowego na dowolny cel. W tym artykule postaramy się przedstawić produkt finansowy jakim jest kredyt gotówkowy, pokażemy jego dobre i złe strony oraz postaramy się pomóc wybrać najlepszą ofertę na kredyt 50 tys.

Czym jest kredyt gotówkowy i co wpływa na jego koszt?

Czym jest kredyt gotówkowy i co wpływa na jego koszt?Przez kredyt gotówkowy rozumiemy udostępnienie nam przez bank pewnych środków pieniędzy w postaci przelewu na konto bankowe lub wypłacone w gotówce w placówce bankowej. środki te zobowiązujemy się spłacić z nawiązką w ustalonym w umowie terminie. Owa nawiązka to inaczej całkowity koszt kredytu. Zazwyczaj wynosi on od 10 do 20 % w skali roku i o tyle powiększoną sumę będziemy musieli oddać bankowi w przypadku spłaty kredytu w 12 ratach. W skład kosztu kredytu wchodzi oprocentowanie stanowiące marżę banku, składka WIBOR (stawka po jakiej banki pożyczają między sobą pieniądze, obecnie ok. 2%) oraz prowizja za udzielenie kredytu. Jeśli decydujemy się na zaciągnięcie kredytu warto poszukać promocyjnych ofert, w których banki rezygnują całkowicie z oprocentowania lub pobierania prowizji.

Jak uzyskać kredyt?

Aby uzyskać kredyt gotówkowy będziemy musieli na stronie internetowej banku złożyć specjalny wniosek. Niezbędne jest podanie w nich wszystkich swoich danych osobowych, oczywiście zgodnych z prawdą. Będziemy musieli podać swój numer PESEL, numer dowodu osobistego, adres zamieszkania, zameldowania oraz inne dane.

Kolejne etapy wypełniania wniosku będą polegały na podaniu informacji o źródle oraz wysokości naszych dochodów wynikających z zatrudnienia. Im bardziej jest to stabilne zatrudnienie, tym lepiej. Idealnie jest posiadać udokumentowaną umowę o pracę na czas niekreślony bądź być zatrudnionym w popularnym ostatnio systemie b2b (czyli prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą). W przypadku kredytu na 50000 zł nasze dochody powinny być już dosyć spore. Możliwe, że bank odmówi udzielenia nam kredytu jeśli nasze dochody są poniżej poziomu 3000 zł netto. Bardzo istotne są również stałe wydatki naszego gospodarstwa domowego oraz to czy posiadamy jakieś osoby na utrzymaniu. Jeśli spłacamy aktualnie inne zobowiązania to również musimy je wskazać we wniosku.

Wszystko to wpływa na decyzję banku odnośnie udzielenia nam kredytu. Banki również chętnie sprawdzą naszą historię kredytową w BIK, specjalnej instytucji powołanej w latach dziewięćdziesiątych do przechowywania i udostępniania danych na temat kredytobiorców.

Kalkulator kredytowy – Kredyt 50 tys

Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę na kredyt 5Czym jest kredyt gotówkowy i co wpływa na jego koszt?0 tys warto skorzystać z różnego rodzaju kalkulatorów kredytowych. Są one dostępne na stronach poszczególnych banków, jednak zawierają one w sobie tylko ofertę tego jednego konkretnego banku. Aby sprawdzić aktualną propozycję i wysokość ewentualnej raty we wszystkich bankach powinniśmy skorzystać z porównywarki kredytowej, która agreguje w swoim systemie dane z wszystkich banków. Po podaniu kwoty 50000 zł oraz okresu w jakim chcemy ją spłacić system w ciągu kilku sekund wyliczy ewentualne wysokości rat we wszystkich bankach oraz poda całkowity koszt kredytowania dla wszystkich opcji. Nie będzie to oczywiście wartość wiążąca, a jedynie szacunkowa. Dokładne wyliczenia otrzymamy wypełniając wniosek na stronie konkretnego banku.

Kredyt 50 tys na jeden rok

Pożyczając w banku 50 tysięcy złotych i spłacając całość w ciągu roku nie zapłacimy dużo więcej w ogólnym rozrachunku. Oczywiście procentowo gdyż kwotowo nadal będzie to duża suma. W promocyjnej ofercie jednego z banku zapłacimy jedynie 2000 zł więcej co przy w kwocie 50000 zł nie jest zbyt dużą nawiązką. Niestety miesięczna rata wyniesie w takim przypadku ponad 4000 zł, a więc taki kredyt będzie dostępny tylko dla najlepiej zarabiających, którzy będą mieli odpowiednią zdolność kredytową pozwalającą na ratę w takiej wysokości.

Kredyt 50 tys na trzy lata

Biorąc taki sam kredyt z opcją spłaty wydłużoną do trzech lat znacznie zredukujemy wysokość raty. W tym przypadku wyniesie ona już tylko 1600 – 1700 zł. Oczywiste jest jednak, że dużo więcej zapłacimy w końcowym rozrachunku za taki kredyt. Nie będzie to już tylko 2000 zł lecz 6000 zł w najbardziej korzystnej opcji oraz aż 13000 zł w tej najdroższej. Jak widać suma ta rośnie dość istotnie z każdym wydłużeniem okresu spłaty kredytu.

Kredyt 50 tys na dziesięć lat

Opcja spłaty w ciągu 10 lat to już ostateczność. Pozwala znacznie zredukować wysokość raty, gdyż ta będzie już wynosiła tylko około 600 zł. Niestety całościowo do banku oddamy o 20 – 30 tysięcy złotych więcej niż pożyczyliśmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredyt 100 tys
Następny artykułKredyt 20 tys

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here