Bez dobrej motywacji nie wejdziemy daleko. Jest ona kluczowa, aby przetrwać. Nie chodzi tutaj nawet o robienie kariery. Niestety bardzo dużo szafy nie uznaje motywacji. Wiele z nich uważa że jedyne i najlepszy sposób jest to motywacja zewnętrzna, czyli tak zwany kij i marchewka. Otwierając jednak własną firmę zdecydujmy się na motywacje wewnętrzna. Jest ona o wiele bardziej skuteczne oraz długotrwała.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/motywacja-w-pracy/

Motywacja do pracy w zawodzie

W jaki sposób zmotywować siebie samego w przypadku pracy w zawodzie? Jest to bardzo proste. Musimy jednak robić to krok po kroku. Na samym początku zastanów się czy widzisz sens w tym, co robisz. Niech będzie to sens większy niż wyrabianie pieniędzy na życie. Naturalnie troska o bliskich oraz ich dobrobyt jest oczywista, ale nie możemy w tym wszystkim zapomnieć również o sobie. Jeżeli jednak twoja odpowiedź na to pytanie to stanowcze nie, to nic dziwnego, że nie masz do pracy żadnej motywacji.

Podstawową potrzebą każdego człowieka, nie tylko jeżeli chodzi o karierę, jest potrzeba autonomii. Jeżeli Czujemy że mamy na coś wpływ, to robimy to z większą motywacją kropkę jeżeli widzimy że nasz wysiłek codzienny oraz trud ma sens, to chętnie I zabieramy się do pracy.

Rodzaj zajęcia nie ma tutaj oczywiście żadnego znaczenia. Zniechęcenie może ogarnąć przecież nawet lekarza.

Wykonując nawet te najprostsze prace, czując że są one komuś potrzebne, nasza praca zyskuje o wiele więcej na wartości.

Ulepszaj siebie – motywacja w pracy

Niezwykle kluczowe jest to, aby czuć że się rozwijamy. Dążenie do samodoskonalenia, jest kolejną potrzebną, która napędza nas do działania. Mechanizm ten jest banalny. Jeżeli mamy coraz większe kompetencje, osiągamy lepsze wyniki, to znacznie chętniej wykonujemy taką czynność. Siłą rzeczy mamy wtedy więcej ochoty do codziennej pracy. Świeże spojrzenia, próba nauki nowych umiejętności, wykorzystano i doświadczenia – to wszystko co pobudzi cię do działania oraz będzie niczym napęd dla twojej motywacji. Pamiętaj o tych zasadach, w momencie kiedy brakuje ci motywacji.

Zobacz też: http://www.advans.pl/4-dobre-rady-dotyczace-samozatrudnienia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here