Z obecności w internecie możemy wyciągnąć szereg korzyści. Szczególnie widoczne jest to w przypadku prowadzenia biznesu. W czasach przed wynalezieniem internetu naszymi potencjalnymi klientami mogły być co najwyżej osoby z naszej dzielnicy czy miasta. Obecnie dzięki globalnemu zasięgowi sieci internetowej wszystkie granice i podziały runęły. Od czego jednak zacząć swoją przygodę z internetem? Podstawową sprawą jest dobór odpowiedniej domeny.

Domena internetowa jest adresem, pod którym nasza strona internetowa będzie widoczna w sieci. Jest to ten ciąg znaków, który wpisujemy w pasku przeglądarki. Nie należy również zapominać o doborze odpowiedniego rozszerzenia domeny. Najpopularniejszym rozszerzeniem domeny w Polsce jest oczywiście pl. Jednak obecnie coraz bardziej popularne stają się inne rozszerzenia, które mogą wskazywać na przykład na miasto, w którym prowadzona jest działalność a także na jej charakter. Na przykład prowadząc sklep internetowy możemy zamówić domenę z rozszerzeniem sklep.pl.

Domeny internetowe

Domena jest pierwszym krokiem do zbudowania pozytywnego wizerunku biznesu i jego rozpoznawalności w sieci. Dlatego powinna być jak najkrótsza i dzięki temu łatwa do zapamiętania. Dozwolone jest stosowanie myślników w adresie domeny. Jednak przez zastosowanie takiego zabiegu zapamiętanie domeny może stać się dużo trudniejsze. Gdzie tanio zarejestrować domenę internetową? Rejestrując domenę nie powinniśmy ograniczać się wyłącznie do zapoznania się z cennikiem rejestracji. Należy też zorientować się w koszcie odnowienia domeny po upływie roku. Najwięksi rejestratorzy na rynku kuszą ofertami darmowych domen. Po roku możemy doznać przykrego rozczarowania. Warto więc zaufać mniejszym operatorom takim jak na przykład kru.pl. Rejestrując tanie domeny na kru.pl możemy być spokojni o to, że koszt ich odnowienia nie nadszarpnie naszego budżetu. W biznesie chodzi przecież o to, żeby minimalizować koszty.

Jak zarejestrować domenę? Jest to bardzo prosty zabieg. Rejestracja domen internetowych w kru.pl sprowadza się do wybrania nazwy a następnie wypełnienia kilku pól w formularzu. Jeżeli w trakcie zamówienia dodamy serwer do domeny to możemy mieć pewność, że nasz adres będzie widoczny w sieci w dość szybkim czasie. Pozostanie nam już tylko zbudować pod nim stronę internetową.

Więcej: https://www.kru.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here