W ofercie banków znajdziemy wiele ofert skierowanych do klientów indywidualnych. Oferty te dotyczą między innymi: rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunków oszczędnościowych, rachunków skierowanych do młodzieży i dzieci, lokat długoterminowych, lokat krótkoterminowych, kredytów gotówkowych, kredytów hipotecznych, inwestycji w obligacje. Wśród rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych znajdziemy między innymi rachunki indywidualne, rachunki walutowe oraz wspólne konto bankowe.

Wspólne konto bankowe dla małżeństwa

Wspólne konto bankowe, to idealne rozwiązanie przygotowane przez bankowców z myślą o małżeństwach, w których oboje małżonków zarobkuje lub też oboje małżonków chce posiadać pełny dostęp do środków zgromadzonych na koncie bankowym. Posiadanie wspólnego konta wiąże się jednak z pewnymi zaletami i wadami. Bardzo często mogą one wpływać na decyzję o rodzaju i typie otwieranego rachunku. Mogą także sprawić, że bardziej bezpiecznym będzie otwarcie dwóch kont indywidualnych, niż jednego wspólnego.

Wady i zalety

Wspólne konto z daje większe możliwości wzięcia kredytu w ramach rachunku bieżącego. Może mieć toszczególnie pozytywny wpływ na prowadzenie przez małżeństwo inwestycji i może także potwierdzać ich zdolność kredytową. Ważnym podkreślenia jest fakt, że zakładając konto wspólne, małżonkowie mogą liczyć na dwie oddzielne karty debetowe lub kredytowe do konta, a także otrzymują dwa niezależne zestawy potwierdzania transakcji w systemach teleinformatycznych, kiedy konto może być obsługiwane również przez Internet.

Gdzie założyć wspólne konto bankowe

Konta wspólne znaleźć można w ofercie wszystkich liczących się na rynku banków. Zasadniczo oferty te nie różnią się między sobą, a różnice, które pojawiają się między nimi są adekwatne do tych, które istnieją pomiędzy kontami indywidualnymi. Udając się do banku, aby założyć konto wspólne warto pamiętać, iż osoby, nie koniecznie małżonkowie, muszą tam stawić się oboje osobiście. Powinni posiadać oni ze sobą dowody osobiste lub inne dokumenty potwierdzające ich tożsamość, np. paszport. Po wypełnieniu wniosku i złożeniu wzorów podpisów osoba obsługująca założy konto bankowe. Warto zaznaczyć, że założenie wspólnego konta bankowego nie musi wiązać się z posiadaniem kart do rachunku.

Warto podkreślić jednak, że wspólna wizyta w banku daje taką szansę, aby zatroszczyć się o dostęp do pieniędzy na rachunku bankowym i wystąpić o wydanie kart płatniczych, debetowych lub kredytowych. W momencie wnioskowania o konto wiele banków będzie dawało też wybór sposobu potwierdzania transakcji dokonywanych drogą elektroniczną. Warto wówczas zdecydować o sposobie, który z naszego punktu widzenia jest najbardziej bezpiecznym i wygodnym dla nas. Nie ma sensu decydować się na potwierdzanie transakcji kodem SMS, jeśli w okolicy, w której mieszkamy mamy bardzo słaby zasięg telefonów komórkowych. W takiej sytuacji zawsze lepiej jest wybrać kartę kodów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here