W dobie mediów społecznościowych ludzie mogą zapomnieć o anonimowości. Na swoich profilach umieszczamy praktycznie wszystko: to czy jesteśmy w związku, zdjęcia z wakacji, domu, zdjęcia dzieci. Jednego z całą pewnością umieszczać nie chcemy- wyciągu z konta. Czy można jednak założyć anonimowe konto bankowe?

Niestety obecne prawo nie pozwala na założenie anonimowego konta bankowego. Sami dobrze wiemy, jeśli chcemy założyć konto online musimy dysponować dowodem osobistym. Konto bankowe możemy zakładać w tradycyjnych placówkach bankowych jak również za pośrednictwem internetu. W przypadku wyboru tej drugiej opcji umowę do podpisu dostarcza nam kurier. Ponadto instytucje publiczne wymagają od banków udostępniania im wszelkich danych. Mowa tu o takich instytucjach jak Urzędy Skarbowe czy prokuratora. Wszystko na wypadek tego jeślibyśmy popełnili oszustwo skarbowego. W razie długów dostęp do naszego konta bankowego ma również komornik.

Jeśli więc marzy ci się anonimowe konto bankowe możesz o tym zapomnieć.

Polskie prawodawstwo nie przewiduje istnienia anonimowych kont bankowych. Każde konto bankowe musi mieć przypisanego swojego właściciela. Istnieją jednak metody na to by ukryć swoją tożsamość. Po co? Z wielu różnych przyczyn, na przykład wtedy gdy posiadamy pewien zapas gotówki, który chcemy ukryć przez małżonkiem. W tym celu możemy skorzystać z kart przedpłatowych pre-paid. Kupujemy kartę na określoną kwotę, którą później możemy wydać. Często jest to forma obdarowywania prezentami ukochanych przez nas osób. Dzięki temu otrzymują oni od nas kartę wystawioną na okaziciela. Zgromadzone środki na karcie pre-paid mogą wydać na co tylko chcą.

Jeśli więc mamy nadmiar gotówki, z którym nie wiemy co robić to niestety ale nie mamy wyjścia. Musimy założyć konto bankowe. Ich wybór jest naprawdę ogromny. Warto interesować się w szczególności ofertą nowych banków. Te instytucje w celu przyciągnięcia zupełnie nowych Klientów oferują konto dostępne niemal za darmo. Jedyne co trzeba zrobić to mieć wpływy na określoną sumę pieniędzy. Jeśli będziemy dobrze pilnować haseł dostępu oraz tego by nikt nie powołany nie korzystał z naszego konta t o bezpieczeństwo swoich pieniędzy nie będziemy musieli się martwić.

Konta bankowe w dzisiejszych czasach to konieczność. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez konta bankowego. Za jego pomocą nie tylko gromadzimy gotówkę ale również wykonujemy przelewy, rozliczamy się za rachunki. Anonimowe konto bankowe nie jest więc dostępne w naszym kraju. Pewnym rozwiązaniem są karty pre-paid. Polski fiskus niestety również na kartach pre-paid położył swoją rękę. Według fiskusa karty te działają n zasadzie kart debetowych. W niedługim czasie również więc one wyjdą z obiegu. Lepiej więc ostrożnie podchodzić do ich zakupu i postawić na tradycyjne konto bankowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here