Z uwagi na to, że nie widzisz szans, by móc jakoś bardziej rozwinąć się w branży zawodowej, w której teraz działasz, postanowiłeś tę branżę całkowicie zmienić? To akurat prawie zawsze jest dobry pomysł. Oczywiście nie jesteś w stanie przewidzieć, czy ta nowa branża rzeczywiście stanie się dla ciebie furtką do nowego, lepszego i ogólnie rzecz biorąc przyjemniejszego życia, jednakże w wielu przypadkach tak się właśnie dzieje, zwłaszcza jeśli tą nową branżą staje się IT. Sytuacja branży IT we Wrocławiu nie mogłaby być lepsza. Nawet świeżo upieczeni programiści bez trudu uzyskują pierwsze prace w tym mieście, które często są im oferowane bezpośrednio po stażach czy przebytych kursach. Jesteś w stanie stać się programistą w przeciągu jednego roku, o ile tylko wykażesz się zaangażowaniem i rzeczywiście zrobisz wszystko, by jak najszybciej się przebranżowić.

Prosta droga do zmiany miejsca pracy

Branża IT raczej nie cieszyłaby się jednak aż tak dużą popularnością wśród całego społeczeństwa, gdyby nie fakt, że tak łatwo można do niej wkroczyć. Wyższe wykształcenie nie jest ci wcale potrzebne. Oczywiście to fajnie, jeśli je masz i jeszcze lepiej, jeżeli jakkolwiek jest ono związane czy to z programowaniem, czy to z informatyką, ale jeśli pod tym względem masz pewne zaległości, nie musisz ich wcale naprawiać. Wręcz szkoda na to czasu. Naprawdę nie ma sensu udawać się na trzyletnie studia informatyczne, na których i tak niewiele dowiesz się na temat programowania. Jesteś w stanie nauczyć się znacznie więcej w przeciągu zaledwie jednego roku, jeżeli postawisz na intensywny tryb nauczania i każdą wolną chwilę będziesz przeznaczać na odkrywanie tajników kodowania. Rób to sam albo z pomocą nauczyciela.

Zobacz też: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Branza-IT-we-Wroclawiu-2021-Obecna-sytuacja-sektora-i-perspektywy-8176815.html

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, bo koszty nauki nie mają dla ciebie żadnego znaczenia, zapisz się na bootcamp, który jest takim mocno skondensowanym i intensywnym kursem programowania, po którym często od razu możesz liczyć na zdobycie pierwszej pracy lub stażu. Jeżeli natomiast twoje możliwości finansowe są ograniczone i nie stać cię nawet na to, by wziąć udział w zwyczajnym kursie online, programuj na własną rękę i czerp wiedzę z darmowych źródeł. Musisz wiedzieć, że dla pracodawcy nie ma żadnego znaczenia to, jakie szkoły ukończyłeś i jakie kursy odbyłeś. Dla niego ważne są jedynie twoje umiejętności, więc to one będą sprawdzane na rozmowach rekrutacyjnych. Jeżeli dobrze zdasz egzamin – dostaniesz wymarzoną pracę. Jeżeli nie przejdziesz próby, nawet dyplom z wyższej uczelni w niczym ci nie pomoże.

Atrakcyjne stanowisko na zmiennym rynku

To, że branża IT we Wrocławiu uległa wyraźnemu rozszerzeniu i powiększeniu, działa wyłącznie na twoją korzyść. Obecnie w branży IT więcej jest wolnych etatów niżeli pracowników. Niby wszyscy próbują się przebranżawiać właśnie w tym kierunku, ale jako że nie każdemu to wychodzi, firmom dalej brakuje nowych programistów. Dołączając do tego zaszczytnego grona, od razu znajdujesz się w lepszej pozycji. Stajesz się atrakcyjnym kąskiem na rynku pracy, bo praktycznie wszyscy chcą cię zatrudnić, jeżeli tylko rzeczywiście coś potrafisz. A nawet jeśli potrafisz niewiele, ale za to znasz do perfekcji język angielski lub inne języki obce, wiele firm postanowi samodzielnie cię przeszkolić, bylebyś tylko dołączył właśnie do nich.

Na pewno nie trzeba ci wspominać o tym, że stanowiska programistyczne są wysoko opłacane. Jeżeli sam zdobędziesz jedno z nich, od samego początku powinieneś być zadowolony z osiąganej pensji, która przynajmniej raz do roku (a zwykle jednak częściej) zostanie podwyższona, bo w firmach IT podwyżki są czymś normalnym. Pieniądze to jednak nie wszystko. Programiści mogą też zwykle liczyć na szereg innych benefitów, bo to właśnie nimi pracodawcy starają się przyciągać do siebie nowych wykonawców. Uzyskujesz więc niezłe dochody, a prócz tego możesz liczyć na prywatną opiekę lekarską i korzystanie z usług wyjątkowych specjalistów. Ponadto bierzesz udział w przeróżnych imprezach i wydarzeniach firmowych, uczęszczasz za darmo na siłownię lub odbywasz intensywny kurs nauki angielskiego. To wszystko w ramach uzyskania zatrudnienia w jednej firmie. Programiści naprawdę mają fajne i przyjemne życie, dzięki czemu tworzą też takie środowisko, w którym chce się pracować.

Podsumowanie

Pora brać się do roboty. Ten tekst powinien tylko utwierdzić cię w przekonaniu, że podjąłeś dobrą decyzję o przebranżowieniu, w której musisz teraz tylko wytrwać. Wiesz, co cię czeka, gdy już swój cel osiągniesz. Dowiedziałeś się, ile zarabiają programiści oraz na jakie inne benefity mogą liczyć w różnych firmach, dlatego domyślasz się, że jest to praca, o którą warto zawalczyć. Zacznij to zatem robić. Z jednej strony każdy może być programistą, ale z drugiej strony nie każdemu się to udaje, bo nie każdy ma w sobie na tyle dużo determinacji, by rzeczywiście wyuczyć się nowego zawodu. Jeżeli jednak wierzysz w siebie, jesteś w stanie to zrobić, by dać sobie szansę na uzyskanie pracy, z której nareszcie będziesz zadowolony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here