Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że system TMS zdecydowanie ułatwia nie tylko planowanie, ale również kontrolę i rozliczanie łańcuchów dostaw. Nie wszyscy przedsiębiorcy jednak wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Poziom bezpieczeństwa

Należy mieć świadomość, że wprowadzenie nowego systemu informatycznego do firmy praktycznie zawsze będzie wiązało się z ryzykiem. Nie jest zatem rekomendowane podejmowanie pochopnych decyzji. Jest to bowiem bardzo kosztowna inwestycja.

Warto przede wszystkim pamiętać, aby dane wprowadzane do systemu były zabezpieczone właściwym szyfrem. Zalecane jest, by standardy były zbliżone do tych obowiązujących w bankach. Właściciel firmy nie będzie musiał wtedy bać się o bezpieczeństwo.

Dostępność systemu TMS

Bardzo istotne znaczenie będzie miała także dostępność systemu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na rynku dostępne są obecnie rozwiązania w chmurze. Dzięki temu użytkownicy będą mogli korzystać z oprogramowania z każdego miejsca o dowolnej porze dnia i nocy.

Wystarczy dostęp do internetu. Pracownicy do programu będą logowali się tak samo, jak do poczty elektronicznej czy internetowego konta bankowego. Oczywiście można także postawić na System tms, który trzeba zainstalować na komputerze.

Sposób delegowania uprawnień

Warto wiedzieć, że omawiany system TMS będzie miał ogromne znaczenie dla przedsiębiorstw spedycyjnych i transportowych zatrudniających pracowników. Rozwiązanie pozwala przedsiębiorcom na delegowanie uprawnień. W przypadku, gdy dany spedytor wybierze się na urlop, jego obowiązki przejmie inny pracownik.

Należy także zwrócić szczególną uwagę czy oprogramowane będzie miało możliwość dzielenia obowiązków na poszczególnych pracowników. Dzięki temu właściciel firmy będzie mógł przydzielić określone funkcje danej osobie. Rozwiązane tego typu będzie gwarantowało bezpieczeństwo danych. Ponadto pracownicy będą skupiali się tylko na swoich zadaniach. Nie można oczywiście zapomnieć o cenie systemu i dodatkowych usługach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here