Każdy, kto zgromadził jakiś majątek, wcześniej czy później staje przed dylematem: jak go zabezpieczyć? Współcześnie dostępne jest więcej niż kiedykolwiek form oszczędzania i inwestowania. Spośród nich można wymienić przede wszystkim akcje, nieruchomości, złoto inwestycyjne, oraz po prostu przechowywanie oszczędności w jakiejś walucie. Jaki sposób jest najlepszy?

Najbardziej oczywistą i najprostszą metodą jest oczywiście waluta. Niestety większość walut, tak złoty polski nowy, jak i dolar amerykański są poddane inflacji. Oszczędności w ten sposób na przestrzeni lat będą topnieć, a w przypadku znacznego kryzysu i hiperinflacji mogą po prostu zniknąć. Nawet lokaty bankowe nie chronią przed inflacją, gdyż aktualnie oprocentowanie proponowane przez banki w Polsce jest znacznie poniżej inflacji.

Kolejną możliwością są akcje. Występuje tutaj również ryzyko kryzysu na giełdzie i utraty znacznych kwot pieniędzy, jednak dla osób znających się na rynkach inwestycyjnych i mających duże szczęście, możliwe jest szybkie pomnożenie majątku.

Inwestycje w nieruchomości charakteryzują się dużą stałością, jednakże wymagają posiadania dużych kwot do zainwestowania. Biorąc pod uwagę trendy z ostatnich lat, jest to dobra metoda, jednak w przypadku zakupu mieszkania na wynajem należy uważać na oszustów, wykorzystujących luki w prawie, oraz spodziewać się kolejnych kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości w przyszłości.

Najbezpieczniejszą formą inwestycji jest z pewnością złoto inwestycyjne, często w formie monet, jednak najbardziej popularne są złote sztabki, o których możesz więcej przeczytać na https://www.metalmarket.eu/sw/menu/sztabki/zlote-sztabki-804.html. Sztabka złota jest w dużej mierze odporna na wydarzenia na rynkach światowych, kryzysy, czy inflację. Nie wymaga również dużego kapitału jak nieruchomości, gdyż są w sprzedaży nawet tak niewielkie złote sztabki jak 1 gram. Niemalże każdego stać na zakup niewielkiej sztabki za kilkaset złotych, a najzamożniejsi mogą inwestować w ten sposób dziesiątki i setki tysięcy złotych. Dla zastanawiających się jak bezpiecznie ulokować swój majątek, sztabka złota może być najlepszym rozwiązaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here