Inwestowanie na giełdzie nie jest dla każdego. Pozwala osiągnąć duże zyski i niewspółmiernie wysoką stopę zwrotu. Wiąże się jednak z równie dużym ryzykiem. Nie można więc rozpoczynać inwestowania na giełdzie bez dawki solidnej wiedzy. W tym artykule podpowiadamy gdzie jej szukać.

Jak przygotować się do inwestowania na giełdzie

Dobre przygotowanie do inwestowania to nie tylko lektura kilku artykułów w Internecie czy rozmowa z kilkoma osobami, które już inwestują. Należy z jednej strony zaopatrzyć się w solidną dawkę wiedzy a z drugiej wytrenować swoje emocje.

Wiedza przyda się w zrozumieniu mechanizmów jakie rządzą giełdą i wpływają na kursy akcji. Pomoże też zrozumieć budowę i istotę produktów finansowych w jakie chcemy inwestować. W końcu dzięki niej będziemy mogli opracować swoją strategię inwestycyjną.

Nie możemy też zapominać o ważnym aspekcie emocjonalny. W końcu inwestujemy ważne dla nas środki i działamy w warunkach dużej niewiadomej, jaką są zmienne kursy akcji. O czym jeszcze pamiętać ? Inne podpowiedzi znajdziecie  w tym artykule, warto się z nim zapoznać.

Gdzie szukać sprawdzonej wiedzy o inwestowaniu

Szukając wiedzy o inwestowaniu powinniśmy korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł. Cenne wskazówki, raporty i opracowania znajdziemy na stronach każdej giełdy na jakiej chcemy inwestować. Czytajmy też książki uznanych inwestorów, zarówno zza granicy jak i z Polski. Wbrew pozorom podpatrywanie, a nawet kopiowanie strategii uznanych inwestorów, to dobra droga by nauczyć się giełdy w praktyce.

Warto też korzystać z nowoczesnych form wiedzy, takich jak podcasty czy webinary. Możemy szukać tych powszechnie dostępnych w Internecie lub skorzystać z materiałów jakie swoim klientom oferuje np. Saxo Banko – jako sprawdzona platforma do inwestowania.

Konto demo – dlaczego warto?

Wyposażeni w teoretyczną wiedzę powinniśmy skorzystać z jeszcze jednej formy przygotowania – konta demonstracyjnego. Pozwala ono na techniczne inwestowanie ale w oparciu o fikcyjne, a nie realne środki finansowe. Warto sprawdzić, czy wybrana przez nas platforma internetowa daje taką możliwość.

Konto demo pomaga przede wszystkim początkującym inwestorom oswoić się z ryzykiem i nauczyć podejmować dobre decyzje w obliczu presji. Pamiętajmy, o tym, że inwestowanie zawsze łączy się z ryzykiem, warto więc nauczyć się jak nie podejmować emocjonalnych a racjonalne decyzje inwestycyjne. Zaletę konta demo jest też możliwość technicznego sprawdzenia wybranej przez nas platformy. Możemy sprawdzić jakie opcje i narzędzia ona oferuje oraz przetestować je w praktyce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here