Wybór dostawcy usług internetowych (ISP) może być trudny. Musisz przedzierać się przez mylące szczegóły umowy, nieskończone możliwości wyboru paczek i mnóstwo drobnego druku – i nadal możesz dokonać złego wyboru. Jeśli chcesz tego uniknąć, jesteś we właściwym miejscu. Przeprowadzimy Cię przez proces wyboru dostawcy usług internetowych od początku do końca.

Wszyscy dostawcy usług internetowych mają swoje własne specjalizacje i najlepiej jest wybrać taką, która pokrywa się z tym, czego najbardziej potrzebujesz. Oto najważniejsze kwestie do rozważenia:

  • Plany i ceny
  • Prędkości
  • Koszty instalacji i wyposażenia
  • Oceny satysfakcji klientów
  • Limity danych i opłaty za nadwyżkę

Niektórzy dostawcy zapewniają ultraszybkie prędkości, podczas gdy inni mają prostsze plany, które są łatwiejsze w portfelu. Wielu dostawców narzuca limity danych, które ograniczają miesięczny dostęp do Internetu, chociaż niektórzy z nich oferują nieograniczoną ilość danych. Jak jasno wynika z naszego badania satysfakcji klientów, dostawcy różnią się również pod względem takich kwestii, jak niezawodność i obsługa klienta. Oczywiście często są promocje i rabaty, w tym na pokrycie kosztów instalacji.

Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jakiej prędkości potrzebujesz. Będziesz potrzebować planu internetowego z odpowiednią prędkością pobierania i wysyłania, aby z łatwością wykonywać wszystkie codzienne zadania Wi-Fi. Chcesz, aby internet był szybki – ale niekoniecznie musi być zbyt szybki, w przeciwnym razie zapłacisz za dużo za przepustowość, której nie będziesz używać.

Oceniając swoje potrzeby w zakresie prędkości, należy zadać sobie kilka pytań:

Jak często przesyłasz strumieniowo filmy i programy telewizyjne?

Przesyłanie strumieniowe wideo w rozdzielczości 1080p wymaga około 5 Mb / s, aby uzyskać dobrą wydajność, podczas gdy 4K będzie wymagać prędkości pobierania co najmniej 25 Mb / s – jeśli nie większej.

Ile osób regularnie przesyła strumieniowo i pobiera treści na swoich urządzeniach w Twoim domu?

Im więcej masz urządzeń i użytkowników w swojej sieci domowej, tym większa przepustowość zajmuje. Będziesz chciał zostawić sobie małą poduszkę, aby zapewnić solidne prędkości, aby wszyscy mogli korzystać z Wi-Fi w tym samym czasie.

Ile inteligentnych urządzeń domowych jest podłączonych do Internetu?

Urządzenia te – zwłaszcza kamery bezpieczeństwa Bluetooth, które w sposób ciągły przesyłają dane – mogą bardzo szybko odebrać przepustowość.

Jeśli cała ta matematyka to za dużo, by ją śledzić, skorzystaj z naszego narzędzia. Jakiej prędkości potrzebujesz? Narzędzie do określania, jakie wymagania dotyczące prędkości masz w domu lub firmie. Wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań, a my przedstawimy Ci naszą rekomendację.

Jeśli wiesz, jakiej prędkości internetu potrzebujesz, przetestuj swoje bieżące połączenie, aby zobaczyć, jak pasuje. Prawdopodobnie już wiesz, jak bardzo jesteś zadowolony ze swojego obecnego Internetu. Ale przetestowanie połączenia w celu sprawdzenia, jaka jest rzeczywista prędkość, da ci punkt odniesienia do porównania z innymi dostawcami i pakietami.

Teraz, gdy już wiesz, jakiej prędkości internetu potrzebujesz, przetestuj swoje bieżące połączenie, aby zobaczyć, jak pasuje. Prawdopodobnie już wiesz, jak bardzo jesteś zadowolony ze swojego obecnego Internetu. Ale przetestowanie połączenia w celu sprawdzenia, jaka jest rzeczywista prędkość, da ci punkt odniesienia do porównania z innymi dostawcami i pakietami. Teraz, gdy już wiesz, jakiej prędkości internetu potrzebujesz, przetestuj swoje bieżące połączenie, aby zobaczyć, jak pasuje.

Prawdopodobnie już wiesz, jak bardzo jesteś zadowolony ze swojego obecnego Internetu. Ale przetestowanie połączenia w celu sprawdzenia, jaka jest rzeczywista prędkość, da ci punkt odniesienia do porównania z innymi dostawcami i pakietami. Jednak najlepszy na rynku jest internet dla firm kraków światłowód od ith.eu. Nie musisz się dłużej zastanawiać jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie. Jeżeli potrzebny Ci Internet Kraków i inne duże miasta mają pod dostatkiem dostawców Internetu.

Więcej: https://ith.eu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here