Jeśli masz nadzieję, że znajdziesz w tym artykule jakieś magiczne zaklęcie czy też tajemną wiedzę, która pozwoli ci osiągnąć sukces w życiu, to źle trafiłeś. Aby sprostać swoim życiowym celom i wspiąć się na wyżyny nie trzeba posiadać nadprzyrodzonych możliwości ani liczyć na cudowny zbieg okoliczności. Często wystarczy ciężka praca i pilnowanie się kilku kluczowych zasad. Tylko tyle i aż tyle. Wszystko co hamuje twój rozwój lub pcha cię ku sukcesowi mieści się w twojej głowie. Jak odnieść sukces? Przede wszystkim należy korzystać z wiedzy i doświadczenia ludzi, którzy już na szczyt dotarli. Dzięki temu nauczymy się na ich błędach i nie będziemy wyważać otwartych drzwi.

Sukces według Napoleona Hilla

Jednym z największych myślicieli zajmujących się filozofią rozwoju i dążeniu do sukcesu był Napoleon Hill a jego kultowe dzieło „Myśl i bogać się” stało się biblią dla wielu osób pragnących do czegoś w życiu dojść. Ten amerykański pisarz, pionier nowego nurtu w literaturze zwanym literaturą osobistego sukcesu, odbył wiele kluczowych rozmów najbogatszymi, najsłynniejszymi i najbardziej wpływowymi ludźmi. Innymi słowy z ludźmi, którzy osiągnęli w życiu sukces. Dzięki temu mógł wykreować kilka uniwersalnych zasad, których stosowanie jest warunkiem powodzenia w dążeniu do celu.

Jak odnieść sukces – kilka złotych zasad

Dzieło Napoleona Hilla do dziś rozpala wyobraźnię rzeszy ludzi, którzy pragną w swoim życiu wejść na szczyty. Jednocześnie trzeba zauważyć, że nie znajdziemy z nim jakichś sekretnych porad. Zasady, które Hill spisał są zupełnie zwyczajne i znane wszystkim. Cały sekret sukcesu wiąże się z ich wytrwałym stosowaniem. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

  • zaplanuj swój sukces
  • określ swój cel
  • bądź pewny siebie
  • posiądź nawyk oszczędzania

Planowanie swojego sukcesu pozwoli ci na oswojenie się z jego nadejściem. Chodzi tutaj głównie o przygotowanie psychicznie. Wyraźne określenie swojego celu pozwoli na kurczowe trzymanie się raz obranego kierunku. Pewność siebie doda ci skrzydeł i będzie wsparciem w chwilach zwątpienia. Nawyk oszczędzania pozwoli na poczucie finansowego bezpieczeństwa. A więc jak odnieść sukces? Należy stosować powyższe zasady.

Szukaj inspiracji

Oczywiście nie można jednak ograniczać się jedynie do złotych zasad Napoleona Hilla. Trzeba pamiętać, że od czasy wydania jego opus magnum minęły już całe dziesięciolecia i żyjemy już w zupełnie innej epoce. Choć jego ustalenia są ponadczasowe to jednak warto czytać i słuchać co maja do powiedzenia współcześni filozofowie osobistego sukcesu. Z pewnością ich porady są skrojone na miarę czasów, w których żyjemy i mogą być istotnym uzupełnieniem tego czego dowiedzieliśmy się od Hilla. Literatura osobistego sukcesu jest obecnie mocno rozbudowanym nurtem współczesnego pisarstwa dając inspiracje dla rzeszy osób dążących do osiągnięcia sukcesu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Następny artykułJak zarabiać przez internet

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here