Problemy z motywacją mogą być hamulcowym wszelkich naszych przedsięwzięć. Mamy tu na myśli cele górnolotne jak sukces zawodowy, szczęście rodziny czy niezależność finansową. Brak silnej woli i nieumiejętność motywowania się może jednak również zdusić w zarodku te mniejsze cele, bardziej przyziemne jak choćby chęć zrzucenia paru kilogramów czy rzucenie palenia papierosów. Co zrobić więc aby nasze plany nie były dezaktualizowane już na samym początku? Jak się motywować do działania? Poniżej proponujemy Ci kilka naszym zdaniem interesujących porad, które pomogą Ci odpowiednio zmotywować się do działania.

Ogłoś publicznie swój cel

Chcesz zrzucić trochę kilogramów? Powiedz o tym swoim przyjaciołom, znajomym czy rodzinie. Złóż deklarację zakładającą, że stracisz na wadze konkretną ilość kilogramów w określonym czasie. Zyskasz wtedy naturalnych motywatorów swoich działań. Jeśli zaniedbasz swoją codzienną porcję ćwiczeń albo Twoja dieta powędruje w złym kierunku, z pewnością ktoś z grona przyjaciół czy rodziny przypomni ci o twoim postanowieniu. Jednocześnie zbaczając z drogi do swojego celu będziesz czuł się winny wobec wszystkich, którym ogłosiłeś swoje zamierzenia, co może pobudzić twoją motywację.

Zdrowa rywalizacja

Warto poszukać ludzi, którzy dążą do podobnych celów. Dzięki mediom społecznościowych jest to obecnie znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Wytworzenie rywalizacji pobudza to intensywniejszego działania. Najlepsze skutki przynosi to zwłaszcza w rywalizacjach o charakterze sportowym. Jeśli obieramy sobie za cel schudnięcie i prowadzenie bardziej zdrowego trybu życia warto rywalizować w ilości przejechanych kilometrów na rowerze lub w bieganiu na czas. Zdrowa sportowa rywalizacja pomoże nam w osiągnięciu celu.

Jak się motywować? Inspiruj się!

Znalezienie inspiracji może być szalenie motywujące. Nie ma chyba silniejszego bodźca niż namacalny dowód na to, że w cel, do którego dążymy faktycznie można osiągnąć. Warto przeczesać tematyczne fora czy grupy dyskusyjne w mediach społecznościowych. Ludzie chętnie dzielą z innymi swoimi sukcesami. Jak się motywować, to najlepiej sukcesami innych. Dzięki temu możemy zbudować w sobie przeświadczenie, że my też dzięki sukcesywnej i ciężkiej pracy jesteśmy w stanie dobrnąć do celu.

Znajdź mentora lub trenera

W dążeniu do osiągnięcia sukcesu warto korzystać z doświadczenia i wiedzy specjalistów w danej dziedzinie. Chcesz schudnąć? Znajdź dobrego dietetyka, który ułoży dla ciebie zdrową dietę i będzie motywował się do jej stosowania. W przypadku ćwiczeń fizycznych dobrze jest korzystać z wiedzy i wsparcia trenera, który ułoży dla ciebie plan treningowy i da ci wycisk podczas codziennych ćwiczeń. W osiągnięciu sukcesu zawodowego z pewnością przyda się opieka doświadczonego mentora, który nie tylko wskaże drogę, podzieli się wiedzą i doświadczeniem ale będzie również umiejętnie motywował do działania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here