Jesteś terapeutą lub logopedą? Masz dziecko w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym? W takim razie projekt juniora.pl może Cię zainteresować. Zobacz czym jest i dlaczego jest taki wyjątkowy.

Juniora.pl to marka stworzona z myślą o dzieciach z zaburzeniami rozwojowymi, które potrzebują profesjonalnego wsparcia. Ale nie tylko. Mogą odnieść z niej korzyść także wszyscy rodzice i pedagodzy, ponieważ juniora.pl to pomoc w rozwoju dzieci.

Skąd pomysł na juniora.pl?

Założycielki juniora.pl to mamy, które same przeszły trudną drogę prowadzącą do prawidłowego rozwoju swoich dzieci i ich dobrego funkcjonowania w społeczeństwie. Kierując się chęcią niesienia pomocy oraz własnymi niełatwymi doświadczeniami postanowiły stworzyć markę juniora.pl – na początku powstał sklep z pomocami do terapii Metodą Krakowską (stopniowo rozwijany), a następnie Centrum Terapii i Rozwoju Dzieci w Lublinie. Obie mamy są cały czas zaangażowane w projekt i nawet dzwoniąc na infolinie ze sklepu można skorzystać z sugestii i porad którejś z nich.

Sklep Juniora.pl

Dlaczego pomysł na sklep? W momencie powstania projektu nie było w internecie sklepu, który oferowałby kompleksowe wyposażenie do prowadzenia terapii z dzieckiem według Metody Krakowskiej. Rodzice i terapeuci musieli poświęcać dużo czasu na kompletowanie wszystkich pomocy i akcesoriów, które znajdowali na wielu różnych stronach. Dlatego powstał pomysł na sklep – jedno miejsce, w którym pedagodzy, terapeuci, logopedzi i rodzice będą mogli zaopatrzyć się w pomoce, które nie stoją w sprzeczności z zasadami MK.

Niedawno sklep przeszedł przemianę i został dostosowany do potrzeb współczesnego konsumenta. Wszystkie produkty podzielone są na kategorie, które ułatwiają znalezienie potrzebnych produktów. Teraz każda grupa docelowa klientów sklepu może łatwo dotrzeć do poszukiwanych pomocy, nie tylko terapeuci, ale także logopedzi jak i pedagodzy. Sklep rozszerzył także swoją ofertę dla rodziców, którzy szukają nie tylko zabawek dla dzieci, ale akcesoriów które uczą i rozwijają konkretne funkcje poznawcze dziecka, na przykład gry edukacyjne z podziałem na kategorie wiekowe, gry memory, zabawki edukacyjne itd. Przyjrzyjmy się dokładniej ofercie sklepu.

Pomoce terapeutyczne do Metody Krakowskiej

Metoda Krakowska to terapia stworzona przez profesor Jagodę Cieszyńską. Jest stosunkowo młodą metodą, która zyskuje ważne miejsce w strukturach niesienia pomocy dzieciom zaburzonym. Co warto wiedzieć o Metodzie Krakowskiej?

Metoda Krakowska to terapia neurobiologiczna opierająca swoje założenia na wynikach najnowszych badań dotyczących funkcjonowania mózgu człowieka. Zakłada, że dziecko z zaburzeniami może przejść przez wszystkie etapy rozwoju tak jak dziecko zdrowe i zapewnia kompleksowe oddziaływanie na wszystkie funkcje poznawcze. Ponieważ mózg ma niesamowite możliwości można stymulować jego rozwój dzięki dokładnie dopasowanym ćwiczeniom i zadaniom. Fundamentalnym celem Metody Krakowskiej jest rozwinięcie w umyśle dziecka systemu językowego, dzięki któremu będzie mogło komunikować i porozumiewać z otoczeniem. Z tego względu ważnym elementem terapii jest wczesna nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną. Inne elementy to: grafomotoryka, ćwiczenia lewopólkulowe, ćwiczenia pamięci, logiczne myślenie, rozwój języka, nauka słuchania itd. Oto niektóre z pomocy do terapii Metodą Krakowską dostępne w sklepie juniora.pl.

Zestaw „Słucham i uczę się mówić” Sylaby i rzeczowniki – zestaw 4 książeczek oraz 4 płyt z nagraniami.

Zestaw 18 zeszytów z cyklu Kocham Czytać Wydawnictwa Edukacyjnego. Zestaw jest podstawowym narzędziem w nauce czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną.

Szczypce do nauki chwytu pęsetowego. Jest on potrzebny w pisaniu, rysowaniu, zapinaniu guzików, a nawet trzymaniu łyżki.
Pomoce dydaktyczne dla przedszkoli

Okres przedszkolny to bardzo ważny czas w rozwoju dziecka. Jego główna forma aktywności jest zabawa i właśnie poprzez zabawę można stymulować różne funkcje poznawcze dziecka. Odpowiednio dobrane pomoce dydaktyczne mogą pomóc w ćwiczeniu koordynacji wzrokowo-ruchowej, pamięci, logicznego myślenia, koncentracji, poznawaniu emocji, nauce współpracy i relacji z innymi itd. Jakie pomoce znajdziecie w sklepie?

Kości do gry „Opowiem ci mamo”. Na kostkach znajdują się proste obrazki ukazujące osobę, czynność, zdarzenie lub miejsce. Dziecko ma za zadanie opowiedzieć historię na podstawie wyrzuconych obrazków. Zabawa edukacyjna, która rozwija wyobraźnię, buduje słownictwo i jest świetną opcją do wykorzystania w grupie.

Centrum Terapii i Rozwoju Dzieci Juniora.pl

Marzeniem założycielek sklepu juniora.pl było stworzenie centrum terapeutycznego dla dzieci zaburzonych – autystycznych, z zespołem Aspergera, alalią, dysleksją itd. – aby wszystkie dzieci mogły otrzymać tak potrzebną im pomoc. Dwa lata temu udało się zrealizować to marzenie i w Lublinie powstało Centrum Terapii i Rozwoju Dzieci Juniora.pl. Terapeuci specjalizujący się w terapii Metodą Krakowską prowadzą zajęcia z dziećmi, ale także edukują i pomagają rodzicom w walce o pomyślność ich dzieci. To miejsce, gdzie rodzice mogą wymieniać się doświadczeniami i być dla siebie nawzajem pokrzepieniem i wsparciem. Jest to miejsce pełne spokoju i pozytywnego podejścia, dlatego zarówno dzieci, jak i rodzice chętnie tam wracają.

Juniora.pl to nie tylko biznes, ale przede wszystkim projekt skierowany na potrzeby dzieci z zaburzeniami rozwoju. Osoby, które go realizują na pierwszym miejscu stawiają pomoc dzieciom. Juniora.pl jest wyjątkowe z uwagi na cel i prowadzące go osoby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here