Przede podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego warto skrupulatnie przeanalizować kilka propozycji różnych banków. Pomoże nam w tym kalkulator kredytowy gotówkowy. To proste narzędzie, które umożliwi nam poznanie kosztów kredytu i wysokości raty miesięcznej. Dzięki niemu będziesz mógł dokonać wielu symulacji kredytowych, które pomogą ci w podjęciu decyzji o wyborze najbardziej odpowiedniej oferty. Twoim zadaniem będzie jedynie podstawowych danych związanych z oczekiwanym przez ciebie kredytem. Mowa tu o kwocie kredytu, jego oprocentowaniu, okresu kredytowania i formie rat jaką będziemy preferować. Decyzja o zaciągnięciu kredytu będzie na nas ciążyła przez cały okres kredytowania. Miesięczna rata, które będziemy spłacać, może stanowić poważny wydatek w naszym domowym budżecie. Warto wiec poważnie podejść do kwestii wnikliwej analizy każdej oferty, którą bierzemy pod uwagę. Ważne, aby decyzji kredytowym nie podejmować zbyt pochopnie.

Na co można wziąć kredyt gotówkowy?

kalkulator kredytowy gotówkowyKredyt gotówkowy to jedna z najpopularniejszych form zadłużania się Polaków. Jego popularność wynika głównie z faktu, że stosunkowo łatwo go uzyskać, oraz z tego, że pieniądze pozyskane z tego tytułu można wykorzystać na każdy dowolny cel. Oczywiście zakładając, że nie jest to cel związany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pozyskane w ten sposób środki możemy przeznaczyć choćby na sfinansowanie wakacji, zakup samochodu, czy też zakup wyprawki szkolnej dla dziecka. Kredytobiorca ma tutaj absolutną autonomię, a bank nie może żądać określenia na jaki cel jego klient pożycza pieniądze.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

W internecie, radio i telewizji z pewnością spotkałeś się już z niejedną ofertą kredytową. Czasami kampanie reklamowe banków są bardzo zintensyfikowane. Zwłaszcza w okresach, kiedy zwyczajowo zwiększają się nasze wydatki. Choćby w czasie przedświątecznym, czy też w okresie wakacji. Jak się połapać w gąszczu tak wielu ofert? Jak wybrać najlepszy kredyt? Sprawa nie jest prosta. Nim jednak przejdziesz do analizy wybranych ofert, w czym pomoże ci kalkulator kredytowy gotówkowy, musisz dokonać wstępnej selekcji, po to, aby wybrać kilka najlepszych ofert.

Jak tego dokonać? Aby na szybko dokonać wstępnej selekcji i odrzucić najgorsze oferty kredytowe powinieneś posiłkować się parametrem RRSO. To tzw. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która obrazuje relację między całkowitym kosztem kredytu a sumą pożyczonych pieniędzy. Podawana jest w formie procentowej. RRSO zawiera w sobie nie tylko oprocentowanie nominalne, ale również wszelkie opłaty związane z kredytem – prowizję, marżę, czy też opłatę przygotowawczą. W związku z tym, że RRSO jest obliczany identycznie przez wszystkie banki, co jest wymogiem ustawowym, stanowi idealne narzędzie do porównywania ofert kredytowych. Dzięki RRSO już na pierwszy rzut oka będziesz mógł ocenić, która oferta jest droga, a która tania.

Kalkulator kredytowy gotówkowy

kalkulator kredytowy gotówkowyKiedy mamy już zestaw wyselekcjonowanych oferty możemy przystąpić do ich bardziej szczegółowej analizy. Pomoże nam w tym kalkulator kredytowy gotówkowy. Stron internetowych z kalkulatorami kredytowymi jest w internecie mnóstwo. Jak wybrać najbardziej profesjonalny? Przede wszystkim kalkulator powinien mieć instrukcję obsługi. Źle wprowadzone dane bowiem, mogą znacznie zakłócić ostateczny wynik. Oczywiście na takiej stronie internetowej powinna być również zamieszczona informacja, że wyniki kalkulatora mają jedynie charakter poglądowy. Warto również zapoznać się z opiniami internatów na forach i grupach dyskusyjnych na Facebooku. To nieoceniona baza wiedzy. Warto również zasięgnąć opinii wśród znajomych.

Co możemy uzyskać dzięki kalkulatorowi kredytowemu? Przede wszystkim należy pamiętać, że wyniki z kalkulatora to same liczny, które wymagają odpowiedniej interpretacji. Kalkulatory nie publikują komentarzy do otrzymanych wyników. Aby móc ocenić dane, które uzyskać potrzebna ci będzie choć podstawowa wiedza z zakresu finansów. Dzięki kalkulatorowi uzyskamy informacje o całkowitym koszcie kredytu oraz wysokości i ilości rat, które będziemy musieli miesięcznie spłacać. Pamiętajmy jednak, że są to dane szacunkowe. Dokładne dane przedstawi ci dopiero bank.

Rezygnacja z kredytu

A co jeśli mimo pomocy kalkulatora kredytowego stwierdzisz jednak, że podpisałeś umowę kredytową zbyt pochopnie i chciałbyś się z tego wycofać? Oczywiście zgodnie z zapisami w ustawie o kredycie konsumenckim jest taka możliwość. Masz na to 14 dni od daty podpisania umowy kredytowej. Nie musisz podawać przyczyny takiej decyzji, a bank nie może od ciebie tego wymagać. Naturalnie musisz zwrócić bankowi całą pożyczoną sumę w terminie do 30 dni od daty złożenia wniosku od odstąpienia od umowy kredytowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here