Potrzebny jest ci nowy samochód dla twojej firmy? A może w ogóle masz zamiar wymienić w najbliższym czasie całą flotę pojazdów, albowiem zauważyłeś, że ta, którą posiadasz w tym momencie, nie do końca się sprawdza i nie spełnia podstawowych potrzeb twoich pracowników? W takim razie najwyższa pora rzeczywiście się tym wszystkim zająć. Nie musisz przecież wszystkich tych samochodów kupować z własnej kieszeni, bo możesz przecież zdecydować się na leasing samochodu, albo na zakup aut na jakiś mniejszy lub większy kredyt. Istnieją przeróżne formy finansowania samochodów firmowych. Poczytasz o nich poniżej, by na podstawie krótkich opisów wysunąć wnioski, które doprowadzą cię do idealnej metody finansowania dla ciebie i twojej firmy.

Standardowy zakup auta

Zewnętrzne finansowania na ogół są czymś przydatnym i korzystnym, jednakże zanim jeszcze w ogóle zaczniesz brać je pod uwagę i zaczniesz się za nimi rozglądać, pomyśl o zakupie pojazdów za posiadane już pieniądze. Opcja ta najprawdopodobniej nie będzie najlepsza, ale mimo wszystko trzeba ją przynajmniej rozważyć. Wiele firm wciąż zresztą decyduje się na kupowanie aut za własne pieniądze. Jeżeli bowiem twojej działalności dość dobrze się teraz wiedzie i udało wam się uzbierać sporo oszczędności, których aktualnie nie macie nawet na co wydawać, może rzeczywiście pewną część budżetu można  by było przeznaczyć na modyfikację floty pojazdów i wprowadzenie do niej nowych samochodów. Bierz też pod uwagę zakup samochodów używanych. Auta, które mają świetnie się sprawdzać, nie muszą być wcale autami nowymi, a tych zupełnie nowych w wielu przypadkach wręcz nie opłaca się kupować, skoro momentalnie tracą one swoją wartość.

Taki zakup można zresztą traktować jak swego rodzaju inwestycję, która podwyższy wartość twojej firmy. Nigdy nie decyduj się jednak na tę opcję, gdy tak naprawdę nie masz za wielu oszczędności i gdy w rzeczywistości musisz ograniczać zbędne wydatki do minimum, zamiast cały czas dokładać do nich coś jeszcze.

Kredyty samochodowe

Najprawdopodobniej to właśnie kredyty jako pierwsze przychodzą ci do głowy, gdy myślisz o jakiejś skutecznej metodzie finansowania nowych samochodów firmowych. Zdecydowanie są one opcją mającą wiele zalet. Jest to takie bardzo konkurencyjne finansowanie samochodu dla firmy, które pozwala ci na niemalże natychmiastową realizację pewnych założeń i bardzo szybkie załatwienie różnych nowych aut dla firmy. Praktycznie każdy przedsiębiorca korzysta teraz z opcji zapewnianych mu przez banki i instytucje pozabankowe. Ty też powinieneś śmiało to robić, nie próbując na siłę unikać zaciągania kredytów, w których rzeczywistości nie ma przecież niczego złego. Nie bierzesz ich przecież powodu jakiegoś kaprysu, a robisz to po to, by rozwinąć swoją firmę, uzupełnić ją użytecznymi narzędziami i dzięki temu pozwolić jej na efektywniejsze funkcjonowanie. Kredyty mogą sfinansować zarówno auta używane, jak i auta nowe. Nie mają one praktycznie żadnych ograniczeń.

Różne metody finansowania samochodów firmowych

Skoro jednak, jak pewnie się domyślasz, produktów kredytowych jest na rynku całe mnóstwo, musisz włożyć trochę czasu i pracy w to, by je sobie na spokojnie posprawdzać, jeżeli chcesz wytypować dla swojej firmy naprawdę najlepszą opcję. Z takimi sprawami nie ma co się spieszyć. Pośpiech zwykle jest właśnie tym najgorszym doradcą, który sprawia, że decydujesz się na coś, na co po normalnej analizie rynku nigdy w życiu byś się nie zdecydował.

Branie aut w leasing

Trzecia już forma finansowania samochodów firmowych, która na pewno też jest ci bardzo dobrze znana, polega na braniu tych samochodów w leasing. Niektórzy przedsiębiorcy całkowicie zastąpili leasingiem tradycyjne kredyty. W ogóle nie chcą już pożyczać pieniędzy, bo – jak pokazuje im chociażby kalkulator leasingu – leasing jest dla nich po prostu zdecydowanie tańszy, a i dzięki temu bardziej atrakcyjny i bardziej opłacalny. W tym momencie to naprawdę jedna z ciekawszych i korzystniejszych metod finansowania. Warto ją przynajmniej wypróbować, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie miało się z czymś takim do czynienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here