Kontrakty CFD stały się popularne, ponieważ dzięki swoim zaletom stworzyły ogromne możliwości inwestycyjne. Okazje do zawierania transakcji kupna czy sprzedaży poszczególnych aktywów oraz wykorzystanie dźwigni finansowej przyciągają początkujących i zaawansowanych traderów. Warto zatem sprawdzić co mają do zaoferowania tego typu kontrakty.

Kontrakty CFD – co wybrać do handlu?

W zależności od osobistych preferencji można zdecydować się na jedną kategorię aktywów lub kilka. Każdy dobry broker dysponuje pokaźnym ich asortymentem, dogodnymi warunkami zawierania transakcji, jak i korzystnymi spreadami i swapami. A oto, w co można inwestować:

Forex – czyli rynek walutowy. Mnogość par walutowych czyni go bardzo atrakcyjnym dla traderów. Sporo z par cechuje się dużą zmiennością, co wraz z niskimi kosztami handlu stwarza idealne wręcz warunki do zawierania transakcji.

Indeksy – cieszą się one również dużą popularnością jak pary walutowe. Przemawia za tym fakt, że zamiast śledzić notowania np. kilkudziesięciu lub kilkuset spółek, co jest czasochłonne i często niemożliwe, indeksy przedstawiają średnią wartość wybranej grupy spółek. Dla przykładu polski WIG20 to indeks giełdowy 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW, niemiecki DAX obejmuje 30 spółek, a amerykański S&P 500 jest indeksem odzwierciedlającym kondycję 500 największych amerykańskich firm.

Metale szlachetne – złoto i srebro od dawna są wysoko cenione i mogą stanowić dobrą inwestycję. Dlatego wielu traderów decyduje się na transakcje ich kupna lub sprzedaży, ponieważ potrafią generować spore zyski.

Surowce energetyczne – do tej kategorii zalicza się ropę, gaz ziemny, benzynę czy olej opałowy. Mają one dużo zwolenników, szczególnie ropa, ze względu na to, że charakteryzuje ją duża płynność.

Akcje – oprócz indeksów można zainteresować się też pojedynczymi przedsiębiorstwami. Apple, Facebook, Disney, Coca Cola, Amazon, Lufthansa to tylko kilka z setek znanych nazw, które można wybrać do handlu kontraktami CFD.

Kryptowaluty – obecnie waluty tego typu pojawiają się praktycznie codziennie. Jednak to te od lat przodujące wzbudzają stałe zainteresowanie inwestorów. Miłośników kryptowalut powinna ucieszyć informacja, że mogą oni zawierać kontrakty CFD na najważniejsze z nich – należą do nich Bitcoin, Litecoin, Ethereum czy Ripple.

Kontrakty CFD – tysiące możliwości do osiągnięcia zysków

Chcąc dowiedzieć się więcej o kontraktach CFD, tu znajdziesz dalsze informacje. Są one świetną szansą inwestycyjną, jeśli mądrze i z odpowiedzialnością się do nich podejdzie. Jeśli tak się stanie, zaczną one przynosić korzyści w postaci zysków – o to przecież w tym chodzi. To przemawia za tym, żeby przyjrzeć im się bliżej. Najlepiej przekonać się o ich atutach zaczynając trading. To najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here