Zastanawiasz się w jaki sposób można szybko i bezpiecznie pożyczyć pieniądze na realizację potrzeb konsumpcyjnych? Najlepszym rozwiązaniem jest kredyt przez internet. To prosta i wygodna forma zaciągnięcia kredytu. Wszystko odbywa się drogą internetową. Składanie wniosku o kredyt jest bardzo proste. W razie wątpliwości i pytań odnośnie oferty kredytowej, zawsze możesz porozmawiać z konsultantem banku na czacie. Kredyty bankowe są dość bezpiecznym sposobem na pożyczanie gotówki. Banki działają ściśle według określonych zasad, których zbiór znajdziesz w ustawie o Prawie Bankowym. Dodatkowo kredyty są znacznie tańsze niż chwilówki w parabankach. Aby uzyskać kredyt należy jednak spełnić kilka wymogów. Przede wszystkim należy posiadać zdolność kredytową na odpowiednim poziomie. Nie można też mieć złej historii w BIK. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak uzyskać kredyt drogą internetową, przeczytaj niniejszy artykuł.

Kredyt przez internet

kredyt przez internetJak uzyskać kredyt przez internet? Zadanie jest bardzo proste. Przede wszystkim musisz wypełnić wniosek kredytowy online. W nim podasz swoje dane osobowe – numer PESEL, serię i numer dowodu osobistego, oraz adres zamieszkania. Ale to nie wszystko, we wniosku bowiem należy również określić charakter swojego zatrudnienia, oraz wysokość zarobków. Bank będzie wymagał od ciebie również informacji o ilości osób, które są na twoim utrzymaniu. Nie obędzie się również bez określenia naszego zadłużenia w innych bankach. Musimy podać przede wszystkim sumę rat miesięcznych jakie aktualnie spłacamy.

Jaki wymogi należy spełnić, aby móc cieszyć się pieniędzmi z kredytu? Przede wszystkim musimy mieć dobrą historie w BIK. Banki wnikliwie analizują zapisy w tej bazie. Jeśli spóźniłeś się ze spłata jakichś zobowiązań finansowych i zostało to odnotowane w BIK, to bank nie przyzna ci kredytu. Oczywiście należy też wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Ważny tutaj jest poziom naszych zarobków i ilość osób, które utrzymujemy.

Wymogi formalne zmieniają się w przypadku przedsiębiorców lub emerytów. Ci pierwsi jeśli chcą uzyskać kredyt muszą okazać zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami w ZUS i Urzędzie Skarbowym, a także rozliczenie z PIT za poprzedni rok. Emeryci z kolei muszą okazać kopię dokumentu, na podstawie którego mają przyznane świadczenie. W przypadku kiedy załatwiamy kredyt przez internet, konieczne będzie przesłanie skanów tych dokumentów.

Koszty kredytu

Oczywiście banki nie udzielają kredytów za darmo. Działalność kredytowa musi być dla nich zyskowna. Aby bank mógł zarobić, kredytobiorcy musza ponieść określone koszta związane z przyznaniem kredytu. Pierwszym podstawowym kosztem są odsetki, które wynikają wprost z oprocentowania kredytu. Bank podaje oprocentowanie w skali rocznej. Co do zasady nie może być ono wyższe niż czterokrotność stopy lombardowej ustalanej przez Narodowy Bank Polski. Najczęściej przy kredytach mammy do czynienia z oprocentowaniem zmiennym. W jego skład wchodzi część stała ( marża) oraz część zmienna, która odnosi się najczęściej do WIBOR, czyli oprocentowania na rynku międzybankowym. Jeśli Rada Polityki Pieniężnej obniża stopy procentowe, wówczas sytuacja dla kredytobiorcy jest bardzo korzystna.

kredyt przez internetJakie są jeszcze koszy kredytu? Przed wszystkim banki zazwyczaj pobierają prowizję od przyznania kredytu. Choć można się spotkać z sytuacją, że w ramach promocji z tej prowizji rezygnują. Często banki pobierają również tzw. opłatę przygotowawczą. Dodatkowym kosztem kredytu może być również ubezpieczenie. Składka ubezpieczenia może znacznie podnieść wysokość miesięcznej raty. Musimy się mocno zastanowić nad tym, czy jesteśmy gotowi na taki wydatek. Choć korzyści z ubezpieczenia wydają się niezaprzeczalne. Nasz dług zostanie spłacony przez towarzystwo ubezpieczeniowe w razie naszej niezdolności do pracy lub kalectwa. Należy też uważać na różnego rodzaju usługi dodatkowe. Banki często przy okazji kredytu próbują nas przekonać np. do karty kredytowej.

Rata kredytu

Rata kredytu jest bardzo ważnym parametrem. Jej wysokość Wynika ona wprost z kwoty zadłużenia, okresu spłacania kredytu, oraz jego oprocentowania. Rata ma bezpośredni wpływ na naszą kondycję finansową. Spłacać ją będziemy co miesiąc, a opóźnienia mogą przynieś różnego rodzaju reperkusje ze strony banku. Raty mogą być stałe i malejące. Ten drugi rodzaj jest zdecydowanie korzystniejszy dla kredytobiorcy. W skład raty wchodzi stała kwota kapitału, oraz odsetki naliczane od pozostałego do spłaty zobowiązania. Siłą rzeczy więc raty z upływem okresu kredytowania stają się coraz mniejsze. Dlatego też w tym wypadku bank będzie regularnie dokonywał aktualizacji harmonogramu spłaty kredytu. Inaczej niż w przypadku raty stałych, gdzie harmonogram jest niezmienny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKalkulator kredytu
Następny artykułKredyt online

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here