Miejsc pracy dla osób na takim stanowisku nie brakuje. Wiele osób pracujących w tym zawodzie uważa, że jest to zajęcie dla osób, które które planują w przyszłości rozpocząć swoją własną działalność. Znalezienie pracy na etat w takim zawodzie może okazać się nie lada wyzwaniem. Szczególnie dla osoby, która dopiero co ukończyła studia i nie posiada żadnego większego doświadczenia. Jednak sporo placówek oświaty zatrudnia logopedę do swojej kadry. Czy założenie działalności może okazać się lepszą opcją? Gdzie zarobimy więcej? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/logopeda-etat-czy-wlasny-gabinet/ 

Etat czy własny biznes – gdzie zarobimy lepiej jako logopeda?

Według badań co drugi logopeda w naszym kraju zarabia od około 3110 zł do 3980 zł brutto. Jest to pensja, która nie jest satysfakcjonująca dla wielu osób. To właśnie dlatego sporo z nich zaczęło zastanawiać się nad otworzeniem własnego prywatnego gabinetu. Dużym plusem prowadzenia takiej działalności jest to, że samemu można ustalać sobie stawki godzinowe. Cena zajęć u logopedy wynosi zazwyczaj około 70 zł, jednak może się ona różnić w zależności od prestiżu i lokacji gabinetu. W większości przypadków konsultacje z logopedą wahają się w granicach od 40 do 100 zł za godzinę. Dodatkową zaletą wynikającą z prowadzenia własnej firmy jest to, że jako taki specjalista ustalamy godziny swojej pracy i możemy dostosować je do własnych preferencji oraz planu dnia swoich klientów. Jako logopeda, pracując w placówkach oświaty wykonujemy około 20 godzin w tygodniu. Jadnak praca na etacie i równoczesne prowadzenie własnej firmy się nie wykluczają i są dużo bardziej korzystne.

Co zrobić, aby otworzyć własny gabinet logopedyczny?

Żeby otworzyć swój własny gabinet nie są nam potrzebne specjalistyczny certyfikaty. Jedynym wymaganiem jest ukończenie szkoły, która da nam uprawnienia do wykonywania takiego zawodu. Doświadczenie również jest przydatne, nawet jeżeli nie jest ono wymagane. Ukończenie kursów czy kilkuletni staż w pracy zachęci naszego klienta do skorzystania z naszych usług. Będzie on bowiem bardziej wiarygodny i profesjonalny. Dodatkowo logopeda z co najmniej dwuletnim stażem pracy może wystąpić do polskiego związku logopedów o przyznanie certyfikatu wysokich kwalifikacji zawodowych, który wpłynie pozytywnie na jego opinie. 

Zobacz też: http://www.advans.pl/logopeda-ile-zarabia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here