Urządzając łazienkę można już zawczasu wszystko zaplanować, ponieważ w handlu jest dostępna ogromna ilość mebli do łazienek. Niezwykle ważne jest jakim metrażem łazienki dysponujemy, nie mniej jednak wielkie pomieszczenie nie wygląda dobrze, gdy stłoczy się w nim większą ilość sprzętów.

Nie jest celowe dostawianie wciąż nowych szafek, bo zazwyczaj uzyskuje się efekt zagracenia. Tak więc niezależnie od wielkości łazienki, najlepiej wstawić tylko niezbędne meble łazienkowe. Powinno być ich tyle, żeby tylko schować w nie najpotrzebniejsze w łazience drobiazgi. Im mniej przypadkowych przedmiotów będzie na widoku, tym bardziej łazienka będzie się wydawać przestronna i uporządkowana.

Meble do łazienki

Tak samo w dużej, jak i w małej łazience, na drobiazgi przyda się szafka z szufladami umiejscowiona pod umywalką. W sklepie internetowym Domino jest ogromny wybór takich szafek. Można dobrać odpowiedni kolor i pojemność. Ceny zaczynają się już od kilkuset złotych i są to najczęściej szafki z jedną lub z dwoma szufladami. Większe i bardziej rozbudowane to cena ponad tysiąca złotych. Dostępne są również bardziej urozmaicone i oryginalne rozwiązania. Są one oczywiście znacznie droższe, ale w tym jak i w pozostałych przypadkach cena związana jest z wysoką jakością.

Dobre meble do łazienki

W małej łazience, sprawdzą się niewielkie meble łazienkowe, ale czasem można wykorzystać każde dodatkowe miejsce. Ciekawym pomysłem jest lustro z „niewidoczną” szafką za lustrzaną taflą. W dobrych sklepach z wyposażeniem łazienek dostępne są lustra we wszystkich kształtach i rozmiarach. W przypadku małej łazienki, dobry efekt daje powieszenie wielkiego lustra na jednej ze ścian. Powiększa to optycznie pomieszczenie. Podobny efekt daje zastosowanie fototapety.

Wyposażenie łazienki w meble

Najczęściej używane meble łazienkowe to szafki stojące. W przypadku dużej, jak też małej łazienki, najlepiej wyglądają te w charakterze słupka. Mogą być częściowo lub zupełnie zabudowane, jak też przeszklone czy też otwarte na zasadzie lekkiego regału. Wszystkie rozwiązania mają złe i dobre strony, należy jednak mieć na uwadze, że środki do mycia toalety, proszki i płyny do prania najlepiej schować a perfumy i kosmetyki, ostatecznie mogą pozostać na widoku. W przewiewnym regale można też trzymać zapasowe, świeże ręczniki do wymiany.

Stylowe meble do łazienki

Innego rodzaju meble łazienkowe, to szafki wiszące. Dobrze się sprawdzają w przestronnych łazienkach, jednak z mniejszymi jest już problem. Trzeba mieć na uwadze, żeby nie wisiały blisko ciągów komunikacyjnych ani też nie stwarzały niebezpieczeństwa podczas schylania się czy podnoszenia czegokolwiek z posadzki. W bardzo małych pomieszczeniach trzeba mieć na uwadze, gdzie postawić wannę. W takim przypadku można zdecydować się na wannę prysznicową, gdzie dodatkowe wyposażenie sprawi, że będzie można korzystać z wanny na oba sposoby.

Jeżeli miejsca jest wyjątkowo niewiele, można zdecydować się tylko i wyłącznie na brodzik. Dodatkowo, jeśli brodzik miałby zbytnio wystawać, ciekawym rozwiązaniem jest  rezygnacja z niego na rzecz systemu odwodnień liniowych, które dodatkowo pozwalają zyskać kilka dodatkowych centymetrów.

Funkcjonalne meble łazienkowe

Planując poszczególne meble łazienkowe, można zdecydować się na zestawy meblowe. Niewątpliwie łatwiej taki zestaw będzie można umieścić w dużej łazience. Urządzając małą należy pamiętać o zachowaniu pewnej odległości między poszczególnymi elementami wyposażenia. Nadmierne stłoczenie mebli i innych elementów może utrudnić swobodne poruszanie się i spowodować wrażenie ciasnoty. Tak więc w małej łazience wskazane są tylko niezbędne sprzęty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here