E-nauczanie to nie tylko zdalne lekcje w szkołach. System ten był wykorzystywany już wcześniej do wielu kursów i szkoleń. Firmy tworzyły platformy edukacyjne poświęcone różnym tematom i zagadnieniom, które pomagały w poszerzaniu wiedzy.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/e-nauczanie-czyli-jakie-mozemy-zyskac-mozliwosci/

Czym jest e-nauczanie?

E-nauczanie to inaczej nauka z wykorzystaniem internetu i komputera bądź urządzenia mobilnego. Przy zastosowaniu jej korzysta się z platformy edukacyjnej, na której znajdują się umieszczone materiały.

Platformy różnią się między sobą. Niektóre pokazują procent ukończenia kursu, inne ile minut materiałów zostało do jego ukończenia. W zależności od platformy oraz zorganizowania kursu po różnych sekcjach może pojawiać się test. Jeśli nie uda nam się uzyskać odpowiedniej ilości punktów niezbędne będzie cofnięcie się do problematycznych materiałów.

Co daje e-nauczanie?

E-nauczanie to forma poszerzania wiedzy, z której możemy skorzystać niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. To ogromny plus jeśli nie jesteśmy przywiązani do jednego miejsca i lubimy zmieniać miejsce zamieszkania.

Kolejnym plusem jest możliwość skorzystania materiałów o dowolnej porze dnia czy nocy. Rozwiązanie to jest idealne dla osób zabieganych oraz takich o nieregularnym trybie dnia. Wielkimi fanami nauczania na platformie są także osoby, które są tzw. sowami, co oznacza, że w nocy najlepiej pracują. Dzięki nauczaniu online mogą uczyć się w porze swojej największej aktywności.

Jakie elementy mogą zawierać platformy edukacyjne?

Na takiej platformie możemy znaleźć często wszystkie opcje, które są dostępne na kursach bądź w szkole. Przede wszystkim znajdziemy gotowe materiały wideo. Nie jest przeszkodą, aby spotkać się z nauczycielem na rozmowę o ustalonej wcześniej porze i skonsultować swoje wątpliwości.

Możemy tworzyć różnego rodzaju grupy i czaty, gdzie uczestnicy zajęć będą wymieniać się wiedzą. W przypadku kursu z zadawaniem prac domowych mogą one być automatycznie sprawdzane w przypadku pytań zamkniętych.

 

Nauka w ramach e-nauczania to znaczne usprawnienie całego procesu. Cała ścieżka edukacyjna jest też lepiej dostosowana do każdego ucznia. Warto sprawdzić tą metodę i dzięki temu poszerzyć swoją wiedzę.

Zobacz też: http://www.advans.pl/instagram-jak-na-nim-dzialac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here