Obecnie nawet najmniejsze firmy wykorzystują w swojej codziennej działalności systemy i programy informatyczne. Czym warto kierować się przy ich wyborze? Oto kwestie, na które warto zwrócić szczególną uwagę!

1. Rodzaj systemu – uniwersalny czy dedykowany?

Systemy informatyczne dostępne dla firm można podzielić na dwie główne kategorie – uniwersalne oraz dedykowane. Czym się różnią?

Uniwersalne systemy to narzędzia cyfrowe dla firmy, która nie ma specyficznych wymagań pod kątem ich funkcjonalności. Takie systemy odpowiadają większości użytkowników. Z kolei systemy dedykowane są już skoncentrowane na określonych obszarach działalności, na przykład na transporcie, magazynowaniu, e-commerce. Wobec tego systemy dedykowane pozwalają na uzyskanie narzędzi, które mogą być niezbędne w działaniu wielu firm.

Firma może także zdecydować się na zamówienie programu skrojonego na miarę, czyli zaprojektowanego specjalnie dla niej. Jest to jednak drogie rozwiązanie, dlatego decydują się na nie tylko wybrani przedsiębiorcy. Są to głównie firmy duże, o specyficznym profilu działalności.

2. Funkcje – dopasowane do potrzeb firmy

Wybierając Narzędzia cyfrowe dla firmy w postaci systemów informatycznych, warto przede wszystkim skoncentrować się na tych, które odpowiadają jej indywidualnym wymaganiom.

Każda firma ma pod tym względem swoje specjalne oczekiwania, na przykład dotyczące rodzaju generowanych dokumentów, możliwości personalizacji baz danych, narzędzi automatyzujących pracę, dostępu do danych w chmurze i na urządzeniach mobilnych.

Aby łatwiej zapoznać się z funkcjonalnościami, warto sprawdzić wersje demo systemów informatycznych, które prezentują dostępne narzędzia i sposób obsługi oprogramowania.

3. Dodatkowe moduły – rozbudowa funkcjonalności

Zdarza się, że firma rozbudowuje swoją działalność o nowe działy, dlatego wymaga wtedy zastosowania nowych narzędzi informatycznych. W takiej sytuacji nie trzeba przeprowadzać całkowicie nowego wdrożenia oprogramowania, ponieważ można zdecydować się na system, który zapewnia dostęp do dodatkowych modułów.

Kolejne moduły w formie narzędzi cyfrowych dla firmy jak klocki pasują do używanego już oprogramowania i natychmiast poszerzają jego funkcjonalność, by można było używać go jeszcze efektywniej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here