Ubezpieczenia pracowników, to coraz częściej wybierana forma ochrony, na jaką decydują się pracodawcy. Szczególnie duże firmy oferują swoim podwładnym możliwość przystąpienia do dodatkowego ubezpieczenia na preferencyjnych warunkach.

Ubezpieczenia grupowe

To szczególny rodzaj oferty firm ubezpieczeniowych. Jej głównymi podmiotami i partnerami są albo duże firmy, zatrudniające wielu pracowników, albo także szkoły oraz przedszkola. Jednak oferta dla dorosłych i dzieci dość znacznie się różni, przez co firmy oferują dwa odrębne produkty. Inne bowiem potrzeby musi spełniać ubezpieczenie dziecka w przedszkolu, a inne pracownika w firmie.

Ubezpieczenie pracowników

Również w obrębie produktu, jakim jest ubezpieczenie pracowników wyróżnić można kilka wariantów ubezpieczeń. Najbardziej popularnymi są ubezpieczenia NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków. W jego ramach wskazać można kolejne, bardziej spersonalizowane produkty, w których uwzględnione zostały różne potrzeby. Decydując się na wykupienie ubezpieczenia dla pracowników pamiętać należy przede wszystkim o odpowiednim doborze produktu. Obok ochrony ubezpieczeniowej pracownika, niektóre wersje polisy pozwalają zadbać także o jego najbliższą rodzinę.

Opcje dodatkowe

Firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj oferują klasyczne ubezpieczenie, które pozwala zabezpieczyć pracownika i jego rodzinę, gdyby doszło do nieszczęśliwego wypadku w pracy lub w drodze do niej. Ta kwestia jest dla pracodawcy najistotniejsza. Jednak możliwy jest dobór ubezpieczenia NNW dla pracowników z opcjami dodatkowymi. A stronie Aviva.pl można uzyskać informację na temat oferty ubezpieczenia wraz z planem oszczędnościowym. Jest to znacznie szerszy pakiet ubezpieczenia, w ramach którego opieką objęty może zostać nie tylko pracownik, ale także jego najbliżsi. Dodatkowo, do ubezpieczenia dołączana jest umowa, na podstawie której pracodawca oraz zatrudnieni przez niego pracownicy objęci ochroną ubezpieczeniową mają możliwość oszczędzania środków na swoją przyszłość.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here