Odfrankowienie kredytu

0
829

Kredyty we frankach szwajcarskich stanowią jeden z najpopularniejszych tematów finansowych Polaków od kilku dobrych lat. Po wielkim boomie marketingowym, który był udziałem wielu banków na Polskim rynku, dzisiaj tysiące osób, marzących wcześniej o swoim własnym domu lub mieszkaniu muszą obecnie spłacać znacznie wyższe miesięczne raty, niż spodziewali się spłacać w przeszłości. Co zadecydowało o takim przebiegu sytuacji frankowiczów i czy istnieje jakakolwiek możliwość odfrankowania kredytu?

Jak doszło do obecnych trudności związanych ze spłatą kredytu we Frankach?

Kredyty w obcych walutach a w szczególności we frankach stały się przedmiotem oferty banków od początku XXI wieku. To właśnie wtedy pracownicy banków zachwalali to rozwiązanie jako bardzo pewne i dające dużą perspektywę zmniejszenia miesięcznej raty kredytu. Wszak frank od zawsze był uznawany za bezpieczną przystań na rynku walutowym. Jednak począwszy od roku 2005, aż do 2015 kurs franka znacznie umocnił się do innych walut i osoba, która wcześniej płaciła 500 złotych miesięcznej raty, obecnie musi płacić nawet 1000 złotych. To właśnie tak zwany czarny czwartek mający miejsce 15 stycznia 2015 roku zaważył na kursie franka, umacniając walutę o dobrych kilkadziesiąt procent w stosunku do Polskiego złotego. To właśnie od tego momentu pojawiły się głosy sprzeciwu frankowiczów wobec niesprawiedliwego ich traktowania. Banki jednak stały przy swoim świadome dużych zysków, które inkasują właśnie od osób z zaciągniętymi w przeszłości kredytami we frankach,

Czy istnieje możliwość odfrankowienia kredytu?

Od jakiegoś czasu coraz głośniej jest o możliwości zwanej odfrankowienie kredytu. Jest to z reguły procesowane przez kancelarię adwokacką, która szuka zapisów w umowie kredytu, które są wbrew prawu. Na pojedynczych przykładach widać, że taka strategia ma sens i coraz więcej klientów otrzymuje propozycje odfrankowania kredytu. Oznacza to przewalutowanie wartości miesięcznej raty i wypłacenie klientowi niesłusznie pobranych pieniędzy a także zagwarantowanie stałości pozostałych rat. Więcej informacji na temat roszczeń znaleźć można na stronie https://www.stop-frank.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here