Gdy liczą się szybkie zyski, warto skupić się na inwestycjach krótkoterminowych. Jakie są rodzaje inwestycji tego rodzaju? Kiedy warto się na nie zdecydować? Jak ulokować swoje pieniądze, aby zarobić jak najwięcej?

Pod pojęciem inwestycji krótkoterminowych znajdują się inwestycje w aktywa wyróżniające się terminem wymagalności krótszym niż 12 miesięcy albo też przeznaczone są one do obrotu w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Głównym celem inwestycji krótkoterminowych, podobnie jak innych typów inwestycji, jest uzyskanie zysków, na przykład w postaci odsetek.

Najpopularniejsze rodzaje inwestycji krótkoterminowych:

  • akcje lub udziały
  • inne papiery wartościowe, na przykład obligacje, bony skarbowe, listy zastawne
  • pożyczki krótkoterminowe
  • inne krótkoterminowe aktywa finansowe

Zasadniczo, dobra inwestycja krótkoterminowa pozwala na uzyskanie zarobku w jak najkrótszym czasie. Z drugiej jednak strony musimy pamiętać o tym, że może być ona również powiązana ze zwiększonym ryzykiem.

Kiedy warto wybrać inwestycje krótkoterminowe?

Inwestycje cechujące się krótkimi terminami są najlepszym wyborem dla doświadczonych inwestorów, którzy posiadają szeroką wiedzę na temat konkretnej metody pomnażania pieniędzy.

Inwestorzy wybierający giełdy muszą pamiętać także o tym, że w tym przypadku kluczowe są stalowe nerwy, ponieważ na inwestora często czeka wiele trudnych decyzji do podjęcia wymagających szybkości.

Krótki czas i wysokie ryzyko powodują, że niebezpieczeństwo straty pieniędzy jest w tym przypadku wysokie, dlatego też inwestycja krótkoterminowa nie powinna obejmować wszystkich oszczędności inwestora – ważna jest dywersyfikacja inwestycji.

Podsumowanie

Gdy zatem jesteśmy w stanie zaakceptować wysokie ryzyko związane z inwestycją, w takim przypadku krótkoterminowe metody są warte uwagi.

Jeśli jednak wolimy zmniejszyć niebezpieczeństwo utraty ciężko zarobionych pieniędzy, powinniśmy pomyśleć o inwestycjach cechujących się niższym, akceptowalnym poziomem ryzyka, w tym głównie inwestycjami długoterminowymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here