Każdy kto choć raz w swoim życiu stanął przed potrzebą zaciągnięcia kredytu bankowego doskonale wie, jak bardzo potrafią się różnić aktualne oferty rożnych banków. Na koszt kredytu ma wpływ tak wiele czynników, że właściwie każda oferta jest inna. W jednym banku oprocentowanie może być niższe o kilak procent niż w drugim, ale jednocześnie prowizja może być nieco wyższa itd. Różne kombinacje można wymyślać bez końca. Gdybyśmy chcieli realnie porównać wszystkie oferty zajęłoby to nam kilka dni. Kilka dni spędzonych przed komputerem z notesem, w którym zapisywalibyśmy wysokości ewentualnych rat i całkowity koszt kredytu. A co w przypadku gdy chcielibyśmy jednak wydłużyć okres kredytowania? pewnie musielibyśmy spędzić kolejnych kilka dni na nowych wyliczeniach. Porównanie kredytów to byłaby iście syzyfowa praca gdyby nie internetowe porównywarki kredytowe! Specjalne serwisy, które w jednym miejscu zbierają wszystkie informacje odnośnie aktualnych ofert kredytowych we wszystkich działających w Polsce bankach.

Efektywne porównanie kredytów gotówkowych

Efektywne porównanie kredytów gotówkowychMożna powiedzieć, że porównywarki kredytowe zrewolucjonizowały sposób poszukiwania atrakcyjnych ofert kredytowych. Zamiast żmudnego kilkudniowego porównywania najbardziej atrakcyjnej oferty czeka nas kilkusekundowe wyliczenie a potem szybka analiza wyników. Porównywarki kredytowe mają na bieżąco dostęp do ofert wszystkich banków i firm pożyczkowych. Dzięki temu obliczanie wysokości raty i kosztów kredytu trwa tylko kilka sekund. Wyniki są czytelne i posortowane w kolejności od najtańszej do najdroższej opcji. Oprócz wysokości raty mamy wyraźnie wskazane takie wartości jak oprocentowanie, wysokość prowizji, łączne RRSO oraz koszt kredytu wyrażony w kwocie, którą będziemy musieli oddać do banku. Mając takie dane łatwo można przeanalizować wyniki i szybko wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę. Jeśli spojrzymy okiem na całą tabelę łatwo zauważymy niewidoczne wcześniej różnice w ofertach banków. Pozornie niewielkie różnice w wysokości miesięcznej raty mogą mieć ogromny wpływ na łączny koszty kredytu, szczególnie w przypadku kredytów z wydłużonym okresem spłaty.

Jakie formalności należy spełnić aby otrzymać kredyt w banku?

Aby otrzymać kredyt w banku musimy przede wszystkim złożyć odpowiedni wniosek kredytowy. Możemy to zrobić przy pomocy internetu, na telefonicznej infolinii lub w stacjonarnej placówce bankowej. We wszystkich przypadkach niezbędne będzie potwierdzenie naszej tożsamości przy pomocy dokumentu takiego jak dowód osobisty. Możliwe, że będziemy również poproszeni o przesłaniu przelewu weryfikacyjnego z konta bankowego zarejestrowanego na nasze dane.

Podczas wypełniania wniosku będziemy musieli podać, oprócz danych osobistych, także dane dotyczące naszego zatrudnienia, wysokości osiąganych dochodów oraz stałych miesięcznych zobowiązaniach i kosztach utrzymania gospodarstwa domowego. Na tej podstawie bank oceni naszą zdolność kredytową czyli sprawdzi, czy będziemy w stanie regularnie spłacać wyliczoną we wniosku ratę kredytu. Oprócz tego sprawdzona zostanie nasza historia kredytowa w BIK. Jeśli w przeszłości mieliśmy problemy ze spłatą swoich kredytów to prawdopodobnie spotkamy się z odmowną decyzją banku, szczególnie w przypadku wyższych kwot kredytu i niewielkich zarobkach.

Uruchomienie kredytu gotówkowego

Uruchomienie kredytu gotówkowegoJeśli jednak otrzymamy pozytywną decyzję kredytową możemy liczyć na uruchomienie kredytu oraz otrzymanie wnioskowanych środków. Zostanie nam dostarczona umowa, w której zawarte będą wszystkie najważniejsze informacje dotyczące kredytu: jego wysokość, harmonogram spłaty oraz całkowitą kwotę do zapłaty z wyszczególnieniem wszystkich składowych części. Będą tam również zawarte wszystkie informacje dotyczące możliwości i warunków wcześniejszej spłaty kredytu oraz warunki odstąpienia od umowy (14 dni od daty akceptacji umowy). Po akceptacji wszystkich dokumentów pozostanie nam już tylko oczekiwanie na przelew środku z banku na wskazany we wniosku rachunek bankowy. W zależności od godziny wysyłki przelewu i tego w jakim banku posiadamy rachunek, przelew może do nas dostrzec w ciągu kilku minut lub następnego dnia.

Wakacje kredytowe

Niektóre banki oferują ciekawą opcję dotyczącą wakacji kredytowych. Jeśli w terminie spłacaliśmy wszystkie raty to możemy ubiegać się o kilkumiesięczną przerwę w pobieraniu kolejnych rat. Można wystąpić z takim wnioskiem na przykład przed wakacjami kiedy wiemy, że będziemy mieli nieco więcej wydatków niż zwykle. Banki zazwyczaj godzą się na takie rozwiązania. Wydłuża nam się wtedy o podany okres długość spłaty kredytu lub kolejne raty są nieco większe. Mamy za to kilka miesięcy „oddechu” od spłaty rat kredytowych i możemy przeznaczyć te środki na inne wydatki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here