Chciałbyś wziąć kredyt w banku, ale nie wiesz, która oferta będzie dla ciebie najlepsza? Nie potrafisz samodzielnie przeanalizować kosztów kredytu? Porównywarka kredytowa to narzędzie, które umożliwi ci podjęcie właściwej decyzji. Dziek niej uzyskasz informacje o kosztach kredytu i wysokości miesięcznej raty.

Kredyt bankowy

porównywarka kredytówKredyty oferować mogą tylko i wyłącznie banki. Dokładne wytyczne co do ich udzielania znajdziemy w ustawie o Prawie Bankowym. Dodatkowo banki podlegają również kontroli ze strony Komisji Nadzoru Finansowego, która w formie rekomendacji nakłada normy ostrożnościowe w kwestii polityki kredytowej. Banki muszą się do tego stosować. Dlatego też muszą nakładać na swoich potencjalnych kredytobiorców spore wymagania. Poruszymy ten problem w dalszej części artykułu. W tym miejscu należy jeszcze wspomnieć, ze zasadniczo kredyt bankowy dzielimy na dwa rodzaje: kredyt udzielany osobie fizycznej, oraz kredyt dla podmiotów gospodarczych. W tym pierwszym wypadku rozróżniamy kredyty mieszkaniowe i konsumpcyjne, w w skład których wchodzą kredyty gotówkowe, samochodowe, studenckie, czy też kredyty na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. W przypadku kredytów zazwyczaj należy podać cel, na jaki chcemy przeznaczyć uzyskane środki. To zasadnicza różnica w porównaniu z pożyczkami.

Jakie wymogi są stawiane kredytobiorcom?

Wyżej wspomnieliśmy, że polityka kredytowa banków jest ściśle określona w Prawie Bankowym i wnikliwie kontrolowana przez Komisje Nadzoru Finansowego. Banki w przyznawaniu kredytów muszą więc stosować się do często rygorystycznych norma. Stąd też biorą się wysokie wymagania jakie stawiają swoim klientom. A wymagania te dotyczą głównie zdolności kredytowej potencjalnych kredytobiorców. Dlatego, aby uzyskać kredyt w banku, konieczne jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Bank oceni ją na podstawie wysokości twoich zarobków, charakteru zatrudnia, ilości osób jakie masz na utrzymaniu, oraz wysokości kredytów, które aktualnie spłacasz. W zależności od rodzaju kredytu bank może również żądać wkładu własnego ze strony kredytobiorcy. Ma to miejsce zwłaszcza przy kredytach hipotecznych. Oczywiście konieczne będzie również podanie celu, na jaki chcemy zaciągnąć kredyt.

Która oferta kredytowa jest najlepsza?

Który kredyt będzie dla nas najlepszy? Wydaje się, że ten najtańszy. Aby ocenić koszty kredytu najlepiej posłużyć się Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania – RRSO. To bardzo wygodny parametr, który jest idealnym narzędziem do porównywania kredytów. Zasady jego obliczania są ściśle określone w ustawie o kredycie konsumenckim. Wszystkie banki wyliczają wiec RRSO na takiej samej zasadzie. Dlatego dzięki niemu bardzo łatwo i miarodajnie można porównać oferty kredytowe. RRSO uwzględnia nie tylko oprocentowanie nominalne, ale również wszelki opłaty jakie pobiera bank z tytułu przyznania kredytu. Mamy tu na myśli w głównej mierze prowizję i opłatę przygotowawczą. Dzięki RRSO możemy poznać całkowity koszt kredytu.

Porównywarka kredytów

porównywarka kredytówBardzo poręcznym narzędziem, które pozwoli nam zorientować się w atrakcyjności poszczególnych ofert kredytowych jest porównywarka kredytów. Na stronie z porównywarką możesz uzyskać informacje o ofertach instytucji bankowych. Osobno porównywane są konkretne rodzaje kredytów. Wystarcz podać podstawowe parametry kredytu jakie cię interesują – kwotę jaką chcesz uzyskać i okres, na jaki chciałbyś rozłożyć spłatę kredytu. Na tej podstawie porównywarka kredytów wyszuka dla ciebie najlepsze i aktualne oferty kredytowe banków. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie czują się na siłach samodzielnie oceniać atrakcyjność ofert kredytowej. Dzięki porównywarce uzyskają najważniejsze informacje o oferowanym kredycie. Dowiedzą się jaki będzie całkowity koszt kredytu, czy tez jakiej wysokości będą raty miesięczne. Na stronie z porównywarka można znaleźć również aktualne rankingi kredytów. Powstają one na podstawie oceny aktualnych ofert dokonanych przez specjalistów od kredytów.

Kredyt online

W internecie nie tylko możesz w prosty sposób porównać oferty kredytowe, ale również możesz o kredyt wnioskować. Wystarcz wejść na stronę internetową banku i wypełnić wniosek o kredyt. Co raz więcej banków umożliwia przeprowadzenie całej procedury wzięcia kredytu drogą internetową. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich rodzajów kredytów. Kredyt hipoteczny będzie jednak wymagał stawienia się w placówce banku. Jednak prosty kredyt gotówkowy można uzyskać bez wychodzenia z domu, drogą online. Wypełnienie wniosku jest bardzo proste, na decyzje przyjdzie nam poczekać kilkanaście minut. Jeśli spełniamy określone kryteria i banki przyzna nam kredyt, pieniądze mogą wylądować na naszym koncie jeszcze tego samego dnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here