Pożyczka to jeden z najprostszych i najwygodniejszych sposobów na zyskanie środków pieniężnych, które chcemy przeznaczyć na cele konsumpcyjne. Obecnie korzystając z oferty zarówno banku, jak i parabanku wszelkie formalności możesz załatwić drogą internetową, a pieniądze po kilkunastu minuta wylądują na twoim koncie. Pożyczka przez internet na konto pozwala na szybkie zaspokojenie potrzeb konsumpcyjnych. Uzyskane w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć na każdy dowolny cel. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się w jaki sposób można uzyskać pożyczkę.

Charakterystyka pożyczki

pożyczka przez internet na kontoPożyczka jest jedną najbardziej popularnych form uzyskania środków finansowych na realizację celów konsumpcyjnych. O pożyczkę można się starać głównie w bankach i firmach pożyczkowych. Ale nie tylko – zgodnie z zapisami w Kodeksie Cywilnym pożyczek mogą udzielać również SKOK-i, podmioty gospodarcze, a nawet osoby fizyczne. Umową pożyczki nie musi mieć formy pisemnej. Nie musi być również obwarowana kosztami. To jednak teoria, bowiem w praktyce instytucje, które tych pożyczek udzielają chcą na tym zarobić, wyjątkowo rezygnując tylko z zysków w ramach promocji. Dodatkowo w przypadku banków, udzielanie pożyczek podlega ścisłych restrykcjom narzucanym przez Komisję Nadzoru Finansowego, do których banki mają obowiązek się stosować. W przypadku firm pożyczkowych polityka udzielania pożyczek jest znacznie łagodniejsza.

Pożyczka przez internet na konto

Pożyczka przez internet na konto jest bardzo wygodną i prostą formą uzyskania potrzebnych środków finansowych. Możliwość zaciągnięcia pożyczki przez internet oferują zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe. Procedura przyznania pożyczki jest bardzo prosta. Wystarczy wypełnić wniosek na stronie banku, czy też firmy pożyczkowej i czekać na decyzję. Samo wypełnienie wniosku, nie nastręcza zbyt dużych problemów. Polega to głownie na podaniu naszych danych osobowych, oraz podstawowych informacji o naszym zatrudnieniu i zarobkach. O tym czy otrzymamy pożyczkę, zadecyduje analiza naszych możliwości finansowych. W ciągu kilkunastu minut powinniśmy otrzymać odpowiedź, czy pożyczka została nam przyznana, czy też nie. Jeśli tak to pieniądze w szybkim czasie lądują na naszym koncie, dzięki systemowi szybkich przelewów.

Kto może dostać pożyczkę?

Pożyczka prze internet na konto jest prosta do uzyskania, patrząc po kontem formalności. A jak wygląda sytuacja, gdy pod uwagę weźmiemy wymogi stawiane przez pożyczkodawców pożyczkobiorcom. Najprościej jest w przypadku firm pożyczkowych. Wystarcz mieć dowód osobisty. Kwestia wysokości zarobków jest za każdym razem indywidualnie oceniana. Szansę na pożyczkę mają osoby o niewielkich miesięcznych zarobkach, oraz osoby znacznie zadłużone. Bank wniosków takich osób raczej nie przyjmie, a dodatkowo jeszcze przecież sprawdzi bazę BIK. Odnotowane są tam spóźnienia ze spłatą zobowiązań. W banku nierzetelni pożyczkobiorcy nie mają szans na gotówkę.

Koszty pożyczki

pożyczka przez internet na kontoJak kształtują się koszty pożyczki? Lwią ich część stanowią odsetki. Wynikają one z oprocentowania nominalnego. Odsetki spłacamy jako część raty miesięcznej. W przypadku rat malejących naliczane są od pozostałego do spłaty kapitału. Stąd też jest to rozwiązanie znacznie korzystniejsze dla pożyczkobiorców. Jaką wysokość może osiągnąć oprocentowanie? Jego górny pułap nie może być wyższy niż czterokrotność stopy lombardowej, którą ustala NBP. Jakie jeszcze koszty wiążą się z pożyczką? Oczywiście standardowo pożyczkodawca za przyznanie pożyczki może pobrać prowizję. Z pewnością pobierze również opłatę przygotowawczą. Dodatkowym kosztem pożyczko może być również jej ubezpieczenie. Wówczas składka ubezpieczeniowa będzie częścią raty miesięcznej, oczywiście podnosząc jej wysokość.

Najlepsza oferta na rynku

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki? Najlepiej wyselekcjonować kilka najlepszych naszym zdaniem ofert, po czym wnikliwie się im przyjrzeć. Jednak pożyczka przez internet na konto jest obecna w wielu ofertach banków i firm pożyczkowych. Jak wiec dokonać selekcji? Przede wszystkim warto poszukać kilku najtańszych opcji. Wystarczy, ze rzucimy okiem na RRSO – Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania i już będziemy mogli ocenić, które z pożyczek są najtańsze. RRSO zawiera w sobie całkowity koszt pożyczki – zarówno oprocentowanie, jak prowizję, czy też opłatę przygotowawczą. To bardzo miarodajne narzędzie do oceny atrakcyjności pożyczki. Następnie wybrane oferty możemy poddać symulacjom w kalkulatorach pożyczkowych. Tutaj otrzymamy dane na temat wysokości raty i rozłożenia spłaty pożyczki w czasie. Zawsze też można kierować się opiniami, które znajdziemy na forach i grupach dyskusyjnych na Facebooku. One również mogą nam pomóc przy wyborze najlepszej oferty pożyczki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here