Zastanawiasz się jak załatać dziurę w domowym budżecie? Dobrym wyjściem z tej sytuacji może być pożyczka online na raty. To prosty sposób na pożyczenie określonej sumę pieniędzy. Spłatę zaś można rozłożyć na miesięczne raty, których wysokość będzie możliwa do spłaty. Cały proces wnioskowania i przyznania pożyczki odbywa się w internecie. Wystarczy podać swoje dane osobowe, określić wysokość i charakter zarobków i pozostaje nam czekanie na decyzję pożyczkodawcy. Aby znaleźć najlepsza ofertę na rynku warto poświęcić temu nieco czasu i uwagi. Pożyczka wiąże się z kosztami, które przecież pokrywa pożyczkobiorca. To w jego interesie jest znalezienie jak najtańszej pożyczki.

Pożyczka online na raty

pożyczka online na ratyPożyczka online na raty to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią swój czas i zależy im na wygodzie. Większość z nas nie lubi stać w kolejkach w placówkach bankowych. Mając jednak komputer i dostęp do internetu uzyskujemy bardzo komfortowe warunki korzystania z usług bankowych. Aby uzyskać pożyczkę drogą internetową należy przede wszystkim wypełnić odpowiedni wniosek na stronie pożyczkodawcy. Tu należy zauważyć, ze niekoniecznie musi to być bank. Pożyczkę możesz również zaciągnąć w firmie pożyczkowej, a nawet w innym podmiocie gospodarczym, a nawet u osoby fizycznej. Wszelkie kwestie związane z pożyczką są uściślone w Kodeksie Cywilnym. Wypełnienie wniosku poprzez podanie odpowiednich informacji, będzie podstawą do oceny twojej zdolności kredytowej. Oczywiście analiza ta będzie znacznie łagodniejsza w przypadku firm pożyczkowych.

Jakie wymogi należy spełnić?

Jakie wymogi należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę? Wszystko zależy od tego, kto jest naszym pożyczkodawcą. Wymagania wobec nas będą inne w banku, a inne w firmie pożyczkowej. Zasady przyznawania pożyczkę przez banki, to mniej więcej odzwierciedlenie ich polityki kredytowej. Banki są pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego, która nakłada na nie normy ostrożnościowe. Banki są zobowiązane do przestrzegania tychże norm. Dlatego muszą bardziej restrykcyjnie podchodzić do oceny zdolności kredytowej swoich potencjalnych klientów. Aby uzyskać pożyczkę w banku musisz mieć odpowiednie zarobki, oraz dobrą historię kredytową w BIK. To warunki konieczne, inaczej bank nie udzieli ci pożyczki. W przypadku firm pożyczkowych polityka przyznawania pożyczek jest bardziej elastyczna.

Koszty pożyczki

Na koszty pożyczki składają się: prowizja, marża, opłata przygotowawcza, czy też odsetki. I te ostatnie stanowią największą część kosztów. Od czego zależy wysokość odsetek? Wysokość odsetek wynika z oprocentowana pożyczki, które bank określa w skali rocznej. Jest jeden warunek – oprocentowanie nie może być wyższe niż czterokrotność stopy lombardowej ustalanej przez NBP. Odsetki stanowią ważną część naszych comiesięcznych rat. Przy ratach malejących odsetki są naliczane od kapitału, który pozostał jeszcze do spłaty. Aby ocenić całkowity koszt pożyczki można posłużyć się Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania – RRSO, które zawiera oprocentowanie i wszelkie opłaty związane z pożyczką.

Gdzie warto wziąć pożyczkę?

pożyczka online na ratyGdzie warto zaciągnąć pożyczkę online na raty? Najlepiej tam gdzie oferta będzie najbardziej dopasowana do naszych potrzeb. Jeśli koszty dla ciebie nie są istotne, a najważniejsza jest rata o akceptowalnej wysokości, warto rozważyć pożyczkę w banku z długim okresem spłaty. Jeśli jednak wolisz szybko załatwić sprawę, powiedzmy w ciągu roku, może jednak korzystniejsza będzie oferta firmy pożyczkowej? Do każdej oferty należy podjeść indywidualnie. Jeśli dla ciebie najważniejsze są jednak koszty, możesz porównać oferty na podstawie RRSO. Wówczas otrzymasz informację o całkowitych kosztach pożyczki. W tym wypadku jednak można porównywać tylko pożyczki o zbliżonych parametrach, czyli pożyczki o podobnej kwocie i okresie spłaty.

Jak spłacić pożyczkę?

Pożyczka online na raty powinna być spłacana w comiesięcznych ratach. Pożyczkobiorcy mają do wyboru raty równe lub malejące. Zdecydowanie najbardziej korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia pożyczkobiorcy są raty maleją. Rata miesięczna składa się z części kapitałowej i odsetkowej. W tym wypadku cześć odsetkowa z każdym miesiącem jest mniejsza, gdyż naliczana jest od pozostałego do spłaty kapitału. W ratach równych nie dochodzi do takiej sytuacji. Płacimy raty o równej wartości przez cały okres spłaty pożyczki. W co zrobić kiedy nie mamy pieniędzy na spłatę raty? Taka sytuacja może spotkać każdego pożyczkobiorcę. Utrata płynności finansowej może być spowodowana choćby niespodziewanymi wydatkami. Wówczas warto o tym poinformować bank, czy też firmę pożyczkową. Wspólnie powinniście znaleźć rozwiązanie sytuacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here