Kredyty i pożyczki są bardzo popularne na polskim rynku finansowym. Zadłużamy się chętnie, często i na coraz większe kwoty. Sprzyja temu większa dostępność pożyczek internetowych. Aktualnie może ich udzielać każdy, kto ma określoną sumę pieniędzy. Pożyczka ratalna online to dla wielu ludzi sposób na wyjście z długów lub sp.łatę aktualnych zobowiązań. Jest także nieoceniona w przypadku nagłych i niespodziewanych wydatków.

Czy kredyt i pożyczka to to samo?

Czy kredyt i pożyczka to to samo?Pojęcia te są dość często używane w języku polskim jako tożsame. Okazuje się jednak, że pożyczkę od kredytu bardzo wiele dzieli. Przede wszystkim kredyt jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla banków. Tylko one mogą udzielać kredytów co jasno określa ustawa o prawie bankowym. Jeśli chodzi o pożyczkę to wszystkie kwestie prawne reguluje kodeks cywilny. Inną dość zasadniczą różnicą pomiędzy kredytem a pożyczką jest fakt, że kredyt zawsze musi być potwierdzony pisemną umową, w której będą wskazane wszystkie szczegóły dotyczące kosztów, okresu spłaty itp. W przypadku pożyczek o małej wysokości forma pisemna nie będzie konieczna. Dość zauważalny jest również fakt, że za udzielenie kredytu zawsze zapłacimy w formie odsetek lub prowizji a wypłatę środków otrzymamy w formie przelewu. W przypadku pożyczek może się zdążyć, że nie będzie ona obciążona jakimikolwiek opłatami a środki otrzymamy tradycyjnie, w postaci gotówki.

Pożyczka ratalna online – Jak ją otrzymać?

Dzięki temu, że udzielanie pożyczek reguluje kodeks cywilny a nie restrykcyjne prawo bankowe, nie będziemy musieli spełniać szeregu przeróżnych wymogów aby takową otrzymać. W większości przypadków wystarczy jedynie posiadanie dowodu osobistego a więc polskiego obywatelstwa. Po podaniu we wniosku pożyczkowym wszystkich danych osobowych z dowodu oraz zadeklarowaniu średnich miesięcznych dochodów otrzymamy szybką decyzję kredytową. Czasami może się zdarzyć, że firma udzielająca pożyczki nie zgodzi się na wnioskowaną przez nas kwotę i zaproponuje nieco mniejszą sumę. Możemy na to przystać, lub zgłosić się do kolejnej firmy. A na rynku ich nie brakuje. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji będziemy jeszcze tylko musieli wykonać przelew weryfikacyjny w celu potwierdzenia tożsamości. Jeśli i ten etap przebrniemy pozytywnie pozostanie nam już tylko oczekiwanie na przelew wnioskowanych środków.

Ile kosztuje pożyczka online?

Ile kosztuje pożyczka online?

Pożyczki online zazwyczaj oznaczają bardzo wysoką wartość RRSO a co za tym idzie wysokie koszty całkowitej spłaty. Jeśli w przypadku kredytów bankowych możemy liczyć na całkowity koszt w przedziale 10 – 20% to w przypadku pożyczek online musimy być przygotowani na RRSO rzędu kilkuset procent. W skrajnych przypadkach nawet kilka tysięcy! Niestety takie są skutki tego, że firmy pożyczkowe mniej restrykcyjnie podchodzą do kwestii zabezpieczenia spłaty pożyczki i czymś muszą sobie ten fakt rekompensować. W przypadku banków jest odwrotnie. Biorą one na siebie mniejsze ryzyko, gdyż dokładnie prześwietlają kredytobiorcę przed udzieleniem kredytu i dzięki temu mogą zaoferować atrakcyjniejsze warunki. Wybór odpowiedniej dla siebie formy kredytowania to już indywidualna sprawa i zależy od wielu czynników, głównie od naszej zdolności kredytowej i możliwości finansowych w danym momencie.

Promocje na pożyczki

Dzięki panującej na rynku konkurencji możemy często natrafić na atrakcyjne promocje dotyczące produktów finansowych, w tym chwilówek i pożyczek. Dochodzi często do sytuacji, że firmy oferują pierwszą chwilówkę zupełnie za darmo! Nic nie zarabiają na tym, że udzielają nam pożyczki. Jest to sytuacja nie do pomyślenia w przypadku banków. Firmom pożyczkowym wystarczy fakt, że zyskają nowego klienta i być może w przyszłości zaoferują nam inną pożyczkę, na której już sporo zarobią. Warunkiem takiej pożyczki jest jej całkowita spłata w umówionym terminie. Zazwyczaj jest to 30 lub 60 dni. Jeśli spłacimy ją przed upływem tego okresu to nie będziemy musieli dopłacać absolutnie nic. Żadne odsetki, opłaty przygotowawcze oraz opłaty za udzielenie pożyczki nie będą nas dotyczyły.

Terminowa spłata to podstawa!

Aby uniknąć jakichkolwiek kłopotów związanych z pożyczkami zaciąganymi przez internet pamiętajmy aby na bieżąco dokonywać wszystkich spłat rat. Dotrzymywanie terminów jest w tym przypadku bardzo ważne, gdyż pozwoli nam uniknąć nieprzyjemności związanych z dodatkowymi opłatami lub nawet wpisaniem do rejestru dłużników. Dodatkowe opłaty mogą być na prawdę wysokie a wpis w BIK może sprawić, że w przyszłości będziemy mieli spore problemy z uzyskaniem jakiegokolwiek kredytu czy pożyczki. Nie warto ryzykować swojej wiarygodności oraz zasobności portfela i lepiej wszystkie zobowiązania spłacać w terminie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here