Otwarte granice, swoboda przemieszczania się pomiędzy różnymi państwami oraz możliwość podejmowania pracy w różnych państwach sprawiły, że wielu Polaków stanęło przed problemem wyboru odpowiedniego konta dla swoich pieniędzy. Część osób zdecydowała się na rachunki bankowe w państwach, w których podjęli zatrudnienie. Niektórzy jednak postanowili założyć rachunki walutowe w Polsce. Rachunkami walutowymi oprócz wyżej wymienionych grup osób zainteresowane są również osoby dokonujące zakupów na zagranicznych portalach aukcyjnych oraz w zagranicznych e-shopach. Osoby inwestujące w waluty obce lub handlujące walutami, także bardzo często otwierają konta walutowe. 

Chcąc otworzyć konto walutowe wiele osób poszukuje podpowiedzi, który z oferowanych rachunków walutowych będzie dla nich odpowiedni. Najprostszym sposobem jest porównanie rachunków w Internecie, gdyż tam każda osoba ma dostęp do ofert poszczególnych banków. Znacznie łatwiejszym sposobem wyboru konta walutowego wydaje się być możliwość sięgnięcia po ranking kont walutowych.

Takie rankingi można znaleźć na wielu portalach finansowych, czy też związanych z bankowością. Rankingi bardzo często uśredniają cechy poszczególnych kont i nie zawsze potrafią podpowiedzieć, które konto dokładnie będzie odpowiadało oczekiwaniom potencjalnego klienta. Korzystając z rankingów warto przyjrzeć się bliżej ofertom banków tak, aby szczególną uwagę zwrócić na cechy kont walutowych szczególnie ważne dla chcącego otworzyć rachunek.

Wpatrując się w ranking kont walutowych warto przypatrzeć się dokładnie takim cechom kont, jak:

– miesięczne opłaty związane z prowadzeniem konta,
– opłaty związane z kartą debetową do konta,
– koszty przewalutowania związane z przelewami i wypłatami w bankomatach,
– koszty wypłaty środków poprzez bankomaty różnych sieci,
– oprocentowanie kont walutowych o charakterze oszczędnościowym,
– opłaty związane z obsługą konta w banku,
– możliwość dostępu do konta przez przeglądarki internetowe,
– możliwość korzystania z aplikacji na urządzenia mobilne służącej obsłudze konta,
– sposób autoryzacji dostępu do konta.

Jakie konto wybrać?

W trakcie wyboru kont walutowych warto również przejrzeć ranking banków, gdyż w dużej mierze od wyboru banku zależy bezpieczeństwo środków finansowych gromadzonych na rachunkach walutowych, ale również na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych w walucie krajowej.

Analizując ranking kont walutowych warto mieć z tyłu głowy również nasze potrzeby związane z otwieranym rachunkiem. Mając zamiar dokonywania wielu operacji finansowych z konta warto wybrać konto o niskich opłatach związanych z przelewami, wówczas należy liczyć się, z niewielką opłatą za prowadzenie konta. W przypadku, kiedy konto ma służyć inwestycji walutowej, utrzymywaniu lub gromadzeniu waluty, warto wybrać konto o niskich opłatach za jego prowadzenie i nawet stosunkowo wysokich opłatach związanych z wypłatą środków.

Ważnym jest jednak uświadomienie sobie możliwości wyboru rachunku walutowego pomiędzy różnymi bankami, gdyż większość z nich umożliwia pełną obsługę konta poprzez Internet, a założenie rachunku nie wymaga obecności w banku, gdyż procedura otwarcia może mieć miejsce poprzez kuriera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here