Wystarczy jedynie chwila poszukiwań aby w internecie odnaleźć mnóstwo firm oferujących pożyczki gotówkowe na lepszych bądź gorszych warunkach. Są one istotna alternatywą dla kredytów gotówkowych oferowanych przez banki. Przez dość surowe warunki ich uzyskanie nie każdy może sobie pozwolić na komfort skorzystania z nisko-oprocentowanych produktów bankowych. Klienci nie posiadający odpowiedniej zdolności kredytowej zmuszeni się do skorzystania z oferty firm pożyczkowych w przypadku gdy chcą się zadłużyć na niewielką kwotę. Tak samo jak w przypadku wszystkich produktów możemy natrafić na tanią jak i drogą ofertę. W przypadku produktów finansowych ma to szczególne znaczenie ponieważ koszty mogą znacznie wzrosnąć w przypadku gdy z jakichś powodów nie spłacimy zobowiązania w terminie. Aby znaleźć najtańszą aktualnie pożyczkę na rynku warto jest sprawdzić ranking pożyczek gotówkowych. Udostępnia go wiele stron internetowych a zawarte w nim informacje znacznie ułatwiają podjęcie decyzji odnośnie firmy pożyczkowej.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Czym jest pożyczka gotówkowa?Jako pożyczkę rozumiemy oddanie do dyspozycji środków pieniężnych przez pożyczkodawcę. Warunki udzielenia pożyczki ustalane są w umowie pożyczkowej. Umowa taka musi być zgodna z zapisami w Kodeksie Cywilnym. Nie ma tutaj zastosowania restrykcyjne prawo bankowe i z tego właśnie powodu pożyczki gotówkowe są łatwiej dostępne niż kredyty gotówkowe. Co więcej pożyczki mogą również udzielać osoby fizyczne. Wymogiem jest jedynie to, że muszą posiadać odpowiednią ilość środków na jej udzielenie. W przypadku banków środki przeznaczane na kredyty pochodzą z wpłat od klientów, którzy pieniądze trzymają na lokatach lub kontach osobistych. Co również ciekawe, w przypadku pożyczek o niskiej kwocie nie jest konieczne spisywanie papierowej wersji umowy.

Ranking pożyczek gotówkowych

Jak już wcześniej wspomnieliśmy niezwykle pomocy przy wyborze najtańszej pożyczki jest ranking pożyczek gotówkowych. Dzięki niemu nie jesteśmy zmuszeni do żmudnej pracy polegającej na sprawdzaniu po kolei wszystkich ofert dostępnych w internecie. Nie będziemy musieli spędzać całego dnia na porównywaniu wszystkich ofert i skrupulatnych wyliczeniach. Wchodząc na stronę z rankingiem pożyczek otrzymamy aktualne zestawienie wszystkich ofert dostępnych w internecie. Te najbardziej korzystne dla klientów będą oczywiście na samym czele rankingu.

Oprócz aktualnych rankingów warto również skorzystać z porównywarek i kalkulatorów. Takie narzędzie pozwoli nam an obliczenie kosztów pożyczki dla konkretnej kwoty i długości spłaty. Oferta może się bowiem nieco różnić w zależności od tego jak dużo pieniędzy i w jakim okresie zamierzamy je spłacić.

Pierwsza pożyczka darmowa – Gdzie jest haczyk?

Pierwsza pożyczka darmowa - Gdzie jest haczyk?Na pewno przeglądając oferty pożyczkowe natknąłeś się na ofertę darmowej pożyczki. Brzmi to dosyć niebywale, ponieważ firmy udzielające pożyczek muszą przecież na czymś zarabiać. Gdzie jest więc haczyk? Otóż nie ma go. Niektóre firmy na prawdę rezygnują z zarobku podczas udzielania pierwszej pożyczki. Zależy im tylko na zdobyciu nowego klienta. Zakładają, że zarobią podczas zaciągania drugiej i kolejnych pożyczek. W takim przypadku będą już obowiązywały standardowe opłaty.

Darmowe pożyczki są udzielane raczej na niewielkie kwoty i z szybkim terminem spłaty wynoszącym zazwyczaj 30 lub 45 dni. Czasem zdarzają się oferty z dwumiesięcznym okresem spłaty. Jedynym warunkiem, który musimy spełnić aby otrzymać taką pożyczkę jest posiadanie ważnego dowodu osobistego. Natomiast aby nie płacić żadnych odsetek ani opłat administracyjnych całą pożyczkę musimy spłacić przed terminem. Inaczej zostaną naliczone takie same opłaty jak w przypadku tradycyjnej oferty. A standardowo pożyczki oferowane przez parabanki mogą mieć RRSO nawet na poziomie kilkuset procent.

Kredyt w banku jako alternatywa dla pożyczki

Jeśli pożyczka jest za droga w spłacie możemy spróbować złożyć wniosek kredytowy w banku. Jednakże jak już wspomnieliśmy na początku artykułu, uzyskanie kredytu nie jest takie łatwe. Zasady udzielania kredytów jasno określa ustawa o prawie bankowym. Dlatego banki trzymając się pewnych procedur nie mogą lekką ręką udzielać kredytów. Zanim udostępnią środki kredytowe dokładnie zostanie zbadana nasza zdolność kredytowa oraz historia w BIK. Jeśli na którymś z tych etapów nie wypadniemy zbyt dobrze to możemy zapomnieć o pozytywnej decyzji kredytowej. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie przed niebezpieczeństwem utraty środków przez bank w przypadku braku spłaty przez nierzetelnego kredytobiorcę. Dzięki takiemu ograniczaniu ryzyka banki są w stanie zaoferować znacznie bardziej korzystne oprocentowanie niż firmy pożyczkowe, które nie prześwietlając dokładnie swoich klientów całkiem dużo ryzykują.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

  1. Właściwie to jeśli chcemy pożyczyć drobną kwotę na krótko to lepsza będzie darmowa chwilówka. Kredyt, nawet najtańszy, zawsze jest oprocentowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here