Czy można założyć sklep internetowy bez inwestowania pieniędzy i bez posiadania magazynu? Choć wielu odpowiedziałoby, że to niemożliwe, odpowiedź brzmi – tak, można. Coraz więcej sklepu działa w systemie tak zwanego dropshippingu. Co to za system?

Jak działa dropshipping

Taka forma sprzedaży polega przede wszystkim na tym, że rola sprzedawcy ogranicza się do zbierania zamówień i przesyłania ich do dostawcy. Innymi słowy, prowadzący sklep internetowy sprzedają towar, którego nie mają. Zadaniem sklepu jest promocja, marketing i sprzedaż. Informacja o zakupie trafia do hurtowni, która realizuje dostawę zakupionego towaru do klienta. Sklep zarabia na marży albo na różnicy między ceną detaliczną a hurtową. Dodatkowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie http://korporacjabiznesowa.pl/.

Sprzedaż w systemie dropshipping to znakomite rozwiązanie dla małych sklepów internetowych, przedsiębiorców, którzy nie mają wystarczających środków, albo nie chcą ponosić kosztów ryzykownej inwestycji.

Największe zalety takiej formy sprzedaży to po pierwsze brak potrzeby magazynowania towarów a po drugie brak kłopotów z pakowaniem i wysyłaniem zakupionych przedmiotów. Minusem natomiast jest brak możliwości kontrolowania realizacji zamówienia. W wielu przypadkach trudno również określić jakość sprzedawanego towaru, ponieważ w sklepie oferowane są czasem przedmioty, których sprzedawca w ogóle nie widzi.

Co można sprzedawać w systemie dropshipping

Z portalu internetowego http://korporacjabiznesowa.pl/ dowiadujemy się, że nie każdy towar warto sprzedawać w takim systemie. Do zadań sklepu należy także obsługa zwrotów, dlatego lepiej unikać towarów, które często są zwracane jak ubrania czy buty. Powinno się także zrezygnować z handlu towarami o większych gabarytach, które w przypadku zwrotu wymagają przestrzeni do magazynowania. Lepiej skupić się na handlu drobniejszymi przedmiotami, najlepiej o dużej wartości, przy których marża od sprzedaży będzie wysoka.
Co więc sprzedawać w takim systemie? Najlepiej by były to towary cieszące się dużym popytem, nie są często zwracane, można na nich dobrze zarobić i takie, które trudno magazynować i wysyłać. Według badań rynku najlepiej w sieci sprzedają się książki, płyty i filmy, ubrania, drobne akcesoria i buty. Są to więc towary, które najlepiej sprzedają się w systemie dropshipping.

Niezależnie od tego, jakie towary trafią na strony internetowe sklepu, pamiętać trzeba, że każda działalność związana jest z ponoszeniem kosztów. Dlatego zyski ze sprzedaży muszą co najmniej osiągać poziom kosztów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here