Myśląc o balustradach zazwyczaj myślimy o ich głównej funkcji, czyli bezpiecznym poruszaniu się po schodach. Jednakże balustrady spełniają również inne funkcje, na przykład estetyczną. Mogą one bowiem stanowić element wykończeniowy pomieszczenia, który albo będzie nadawał mu charakteru i będzie dodatkową ozdobą, bądź będzie jedynie tłem. Wszystko zależy od fantazji architekta, czy użytkownika. Dużą popularnością od jakiegoś czasu cieszą się szklane balustrady, które niewątpliwie nadają pomieszczeniom nowoczesnego designu. Ale czy są funkcjonalne?

Czym wyróżniają się szklane balustrady?

Mogłoby się wydawać, że szkło nie będzie zbyt dobrym pomysłem na wykorzystanie do balustrad czy to balkonowych, czy schodowych. W końcu materiał ten kojarzy się raczej z kruchością oraz trudem w utrzymaniu czystości, podobnie jak okna. Szczególnie rodzicom może wydawać się, że szklane barierki będą niepraktyczne przy dzieciach, których odciski dłoni będą często widoczne. Tak naprawdę, ku możliwym zdziwieniu niektórych, szklane balustrady nie są trudne w utrzymaniu, ponieważ aby zachować ich czystość przez dłuższy czas, wystarczy przetrzeć szklaną powierzchnię ścierką z odrobiną płynu do szyb. Dodatkowo są one niezwykle uniwersalne, ponieważ doskonale dopasują się do każdego stylu i typu wnętrz. Zapewniają również dodatkowe doświetlenie pomieszczeń, a nawet balkonów, czy tarasów, szczególnie znajdujących się z północnej strony. Dzięki swojej transparentności będą przepuszczać do pokoi dużo promieni świetlnych, co sprawi, że będą one optycznie powiększone oraz dobrze doświetlone.

Gdzie wykonać szklaną balustradę?

Aby szklana balustrada spełniała wszystkie swoje funkcje i służyła na lata, powinna być solidnie wykonana. Oprócz wyglądu musi zapewniać komfort oraz bezpieczeństwo domownikom, dlatego też bardzo ważny jest dobór odpowiedniej balustrady. Lublin wyróżnia się w tej kwestii, dzięki znajdującej się na ulicy Nałkowskich 125c, firmie Kam-inox, specjalizującej się w produkcji i montażu balustrad w Lublinie. To doskonałe miejsce na wykonanie szklanej balustrady w Twoim domu, ponieważ ich wyroby cechują się niezwykłą wytrzymałością oraz zapewniają stu procentowe bezpieczeństwo. Szklane tafle wykonane są z wysokiej jakości hartowanego szkła, które za pomocą  odpowiednich mocowań utrzymane jest na miejscu. Ponadto firma dopasowuje balustrady do potrzeb oraz wymagań klienta, wykonując je w dowolnym zabarwieniu, grubości czy proporcjach oraz wykańczając je poręczami okrągłymi, bądź kwadratowymi. Specjaliści firmy Kam-inox chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości, dodatkowo wykonując bezpłatny pomiar oraz wycenę. Firma oferuje również kompleksowe, mobilne usługi takie jak spawanie stali nierdzewnej, czy spawanie aluminium. Lublin dzięki firmie Kam-inox jest doskonałym miejscem na wykonanie odpowiedniej balustrady do swojego domu.

I choć mogłoby się wydawać, że szklana balustrada nie jest zbyt funkcjonalnym rozwiązaniem do domu, to tak naprawdę doskonale spełni swoje funkcje. Szczególnie dobrze sprawdzi się w nowoczesnych pomieszczeniach, które potrzebują dodatkowego doświetlenia. A czy Ty zdecydowałbyś się na szklaną balustradę?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here