Szybki kredyt online umożliwia klientom wygodny i szybki dostęp do gotówki, w formie bezpiecznych kredytów bankowych. To bardzo komfortowe rozwiązanie. Bez wychodzenia z domu można złożyć wniosek i oczekiwać na decyzję banku. Formalności są zminimalizowane, jednak wymagania wobec zdolności kredytowej wnioskodawców są nadal na wysokim poziomie. W tym artykule znajdziesz podstawowe informacje na temat szybkich kredytów bankowych, które można uzyskać drogą internetową.

Szybki kredyt online – jak go uzyskać?

szybki kredyt onlineSzybki kredyt online jest możliwy do uzyskania w bankach. Do niedawna w ekspresowym pożyczaniu pieniędzy prym wiodły firmy pożyczkowe. Chwilówki z miejsca zyskały dużą popularność. Pożyczkobiorcy cenili sobie minimalne formalności i to, że wszystko można załatwić drogą internetową. Banki również starają się działać co raz bardziej elastycznie i dopasowują swoją ofertę do aktualnych potrzeb konsumentów. Obecnie większość banków umożliwia właśnie wniosku kredytowego bezpośrednio ze swojej strony internetowej. Aby wypełnić wniosek musimy podać odpowiednie dane. Przede wszystkim należy wpisać dane osobowe, informacje o wysokości zarobków i zatrudnieniu, a także o naszych zobowiązaniach finansowych. Na tek podstawie bank przeanalizuje naszą zdolność kredytową. Odpowiedź banku uzyskamy również drogą internetową. Jeśli będzie pozytywna, pieniądze mogą jeszcze tego samego dnia trafić na nasze konto. Zazwyczaj banki wymagają jeszcze przesłania skanu dowodu osobistego i zaświadczenia o zarobkach.

Jakie warunki należy spełnić?

Jakie warunki musimy spełnić, aby bank pozytywnie zweryfikował naszą zdolność kredytową? Przede wszystkim powinieneś wykazać się miesięcznymi zarobkami na odpowiednim poziomie. Dodatkowym atutem będzie zatrudnienie na czas nieokreślony. Twoje szanse na kredyt wzrastają, jeśli nie masz żadnej osoby na utrzymaniu. A dodatkowo jeśli nie masz innych zobowiązań kredytowych, wówczas szanse na uzyskanie kredytu w banku wzrastają bardzo wysoko. Kto raczej nie otrzyma kredytu w banku? Zdecydowanie wnioskowanie o kredyt banku mogą sobie odpuści osoby ze złą historią kredytową w BIK. Banki wnikliwie analizują bazy BIK, BIG i KRD. Nierzetelni kredytobiorcy są więc miejsca skreślani. Również niskie zarobki mogą negatywnie wpłynąć na ocenę twojej zdolności kredytowej. Banki bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii udzielania kredytów. Ich poczynania w tek kwestii są ściśle regulowane przez ustawę o Prawie Bankowych. Dodatkowo kontrolę nad bankami sprawuje również Komisja Nadzoru Finansowego. Ona to poprzez swoje rekomendacje narzuca bankom ścisłe normy ostrożnościowe w zakresie polityki kredytowej. Normy te często są bardzo restrykcyjne, a banki muszą się do nich stosować.

Kredyt i jego koszty?

Z jakimi kosztami wiąże się szybki kredyt online? Na koszty kredytu składają się odsetki, prowizja i opłata przygotowawcza. Największy wpływ na koszty kredytu mają odsetki. Ich wysokość jest uzależniona od oprocentowania nominalnego kredytu. Oprocentowanie zaś w dużej mierze zależy od aktualnego poziomu stóp procentowych. W przypadku oprocentowania zmiennego wysokość odsetek jest bezpośrednio uzależniona od konkretnego punktu odniesienie, którym zazwyczaj jest WIBOR – oprocentowanie na rynku międzybankowym. Aby ocenić koszty kredytu powinniśmy spojrzeć na parametr RRSO – Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO odzwierciedla relację jaka zachodzi pomiędzy kosztem kredytu, a jego całkowitą kwotą i jest wyrażany w formie procentowej. Sposób obliczania RRSO znajdziemy w ustawie o kredycie konsumenckim. Wszystkie banki jednakowo wyliczają RRSO. Jest to wiec bardzo miarodajne narzędzie do porównywania różnych ofert kredytowych.

Raty kredytowe

szybki kredyt onlineKredytobiorcy mają do wyboru dwa rodzaje rat kredytowych: równe i malejące. Przy ratach równych oczywiście ich wysokość będzie na takim samym poziomie przez cały czas trwania umowy kredytowej. Inaczej to wygląda, jeśli przyjrzymy się ratom malejącym. Te ulegają zmniejszeniu z miesiąca na miesiąc. Dzieje się tak, ponieważ cześć odsetkowa raty malejącej jest naliczana nie od całego kapitału, ale od kapitału, który pozostał jeszcze do spłaty. Oczywiście na druga opcja jest znacznie korzystniejsza dla kredytobiorców.

Anulowanie kredytu

Dzięki zapisom w ustawie o kredycie konsumenckim kredytobiorcy zyskali możliwość rezygnacji z kredytu już po podpisaniu umowy. To idealne rozwiązanie dla osób, które decyzje o wzięciu kredytu podjęły impulsywnie, bez zastanowienia się. Z kredytu można zrezygnować w ciągu 14 dni od dnia, w którym podpisaliśmy umowę. Naszą decyzję musimy przedstawić bankowi w formie pisemne. Następnie mamy 30 dni na oddanie całej pożyczonej kwoty. Nie musimy swojego postępowania w żaden sposób motywować, a bank nie może od nas żądać żadnych wyjaśnień w tej kwestii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here