Gdy zamierzamy zadłużyć się w banku zaciągając kredyt gotówkowy, to pierwszym kryterium jakie bierzemy pod uwagę jest wysokość ewentualnej raty. To ona determinuje najczęściej nasz wybór. Istotne jest dla nas to, aby spłata kredytu pozwalała nam na dopinanie miesięcznego budżetu i nie powodowała utraty płynności finansowej, co z kolei mogłoby skutkować kolejnymi kredytami. Dlatego często wybieramy opcję z najdłuższym możliwym okresem kredytowania i z najniższą ratą. Zapominamy jednak o tym, że w takim przypadku całkowity koszt kredytu jest bardzo duży i może wynieść nawet drugie tyle ile pożyczyliśmy. Wtedy okazuje się, że z pozoru tani kredyt gotówkowy okazuje się jednak dość drogi. Aby uniknąć takich sytuacji powinniśmy mieć choćby minimalną wiedzę o tym jak działa kredyt gotówkowy, co składa się na jego koszt i jakie mamy alternatywy.

Tani kredyt gotówkowy – Jak go znaleźć?

Aby odnaleźć w gąszczu ofert na prawdę tani kredyt gotówkowy będziemy musieli poświęcić mnóstwo czasu na analizę wszystkich ofert lub skorzystać z wygodnej porównywarki kredytowej. Porównywarki takie są publicznie dostępne na wielu stronach internetowych i aby je odnaleźć będziemy potrzebowali kilku minut. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „porównywarka kredytów” lub „ranking kredytów”. Otrzymamy mnóstwo wyników odnoszących się do różnych rodzajów kredytów, w tym do tych, które nas najbardziej interesują, czyli kredytów gotówkowych. Otrzymamy tam wszystkie niezbędne informacje takie jak całkowity koszt kredytu, wysokość RRSO oraz to co nas najbardziej interesuje czyli wysokośćTani kredyt gotówkowy - Jak go znaleźć? miesięcznej raty. Do określenia tego, który kredyt jest najtańszy najbardziej będzie nam potrzebna informacja o całkowitym koszcie kredytu. Wtedy będziemy wstanie realnie ocenić, która opcja kredytowa jest najtańsza i najbardziej dla nas korzystna. Zmieniając dane dotyczące długości spłaty możemy łatwo zauważyć jak bardzo zmienia się koszt kredytu. Jeśli spłatę ustawimy na maksymalny okres 120 rat to okaże się, że całkowity koszt niemal dwukrotnie przewyższa wartość kredytu.

Dla kogo jest tani kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy może zaciągnąć każdy, kto legitymuje się ważnym dowodem osobistym. Jest to podstawowy warunek. Uzyskanie pełnoletności i polskie obywatelstwo pozwala nam na skorzystanie z oferty banków na kredyt gotówkowy. Reszta zależy już od naszych możliwości finansowych i decyzji banku. Bank w pierwszej kolejności oceni naszą zdolność kredytową na podstawie podanych przez nas danych oraz analizie zaświadczeń z zakładu pracy. Oprócz tego ile i gdzie zarabiamy istotne będzie także to ile wydajemy. A wiec będziemy musieli podać wszystkie nasze stałe, miesięczne wydatki. Obliczając to ile nam zostaje bank będzie wiedział, czy stać nas na zaciągniecie kolejnego zobowiązania. W przypadku małych kwot osiągnięcie zdolności kredytowej będzie dosyć proste. Sprawy mogą się skomplikować w przypadku większych kwot lub na przykład w przypadku kredytów hipotecznych, gdy raty mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli na przestrzeni kilku ostatnich lat mieliśmy jakiekolwiek opóźnienia w spłacie kredytu to również możemy zapomnieć o pozytywnej decyzji kredytowej.

Co w przypadku negatywnej decyzji banku?

Co w przypadku negatywnej decyzji banku?Jeśli bank nam odmówi mamy do wyboru kilka wyjść. Możemy wnioskować o mniejszą kwotę kredytu, lub rozłożyć ją na dłuższy okres czasu aby obniżyć ratę. Możemy też postarać się o poręcznie spłaty, ze strony osoby trzeciej. Ostatnią możliwą opcją jest zgłoszenie się do firmy pożyczkowej. Oferowane przez nich pożyczki są łatwiej dostępne, ponieważ reguły ich udzielania podlegają pod kodeks cywilny, a nie jak w przypadku banków pod ustawę o prawie bankowym. Dzięki temu ich uzyskanie nie jest aż tak bardzo restrykcyjne. Niewielką pożyczkę możemy otrzymać bez potrzebny przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń oraz bez sprawdzania historii kredytowej w BIK. Wystarczy jedynie dowód osobisty. Jedynym minusem jest fakt, że pożyczki są dużo wyżej oprocentowane od kredytów bankowych, więc w końcowym rozrachunku nie jest to zbyt atrakcyjna finansowo oferta. Jest to właściwie ostatnia deska ratunku jeśli konieczne potrzebujemy gotówki i spotkaliśmy się z odmowną decyzją banku.

Rezygnacja z kredytu lub pożyczki

Pamiętajmy, że zarówno w przypadku kredytu jak i pożyczki możemy w ciągu 14 dni od daty zawarcia umowy z niej zrezygnować. Wystarczy tylko wysłać odpowiednie pismo do pożyczkodawcy. W treści pisma jedynie informujemy o fakcie rezygnacji z umowy i nie musimy podawać jakichkolwiek powodów swojej decyzji. Warunek jest jeden: W ciągu 30 dni musimy zwrócić całą pożyczoną kwotę na konto bankowe pożyczkodawcy. Nie będziemy musieli dokonywać żadnych dodatkowych opłat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here