Woda procesowa, czyli inaczej technologiczna to ciecz wykorzystywana głównie w produkcji, w przemysłowych układach chłodzenia maszyn, obróbki produktów żywnościowych oraz jako składowa poszczególnych produktów. Taką wodę można uzyskać wyłącznie poprzez zastosowanie nowoczesnych systemów uzdatniania wody. Aby mieć pewność, że woda procesowa spełnia wszelkie normy, warto zainwestować w innowacyjne technologie.

Gdzie jest wykorzystywana woda procesowa?

Wody technologiczne/procesowe są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Ciecz produkowana z użyciem specjalistycznych technologii uzdatniania wody znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, między innymi w:

    • Farmaceutycznym – oczyszczona woda jest wymagana do produkcji leków, substancji leczniczych, a także przeprowadzania badań laboratoryjnych.
    • Spożywczym – odpowiedniej jakości czysta woda jest niezbędnym składnikiem napojów, a także służy do mycia produktów żywnościowych z zanieczyszczeń.

 

  • Chemicznym – czysta woda jest niezbędna do produkcji, poprawnego działania urządzeń i systemów chłodniczych, a także może stanowić uzupełniające źródło wody w zakładzie.

 

  • Motoryzacyjnym – produkcja samochodów i innych pojazdów wymaga stosowania wody procesowej, która nadaje się do płukania nawet najbardziej wrażliwych na uszkodzenia podzespołów samochodowych.

Po więcej informacji zapraszamy: https://arkpol.com.pl/biznes-i-gospodarka/deamonifikacja-co-to-takiego-i-na-czym-polega/

Odzyskiwanie wody ze ścieków a woda technologiczna

Nowoczesne systemy usprawniające pracę oczyszczalni ścieków i instalacji uzdatniania wody umożliwiają ponowne wykorzystanie wody w przemyśle. Rozwiązania przyczyniają się do zmniejszenia wpływu produkowanych ścieków na środowisko, ale nie tylko. Odzysk i uzdatnianie wody ze ścieków umożliwia ponowne jej wykorzystanie do:

  • chłodzenia urządzeń przemysłowych,
  • nawadniania terenów zielonych i pól golfowych,
  • zasilania fontann i czyszczenia ulic,
  • wspomagania nawodnień rolniczych.

Aby skutecznie przetworzyć i oczyścić wodę z przemysłowych ścieków niezbędne jest połączenie kilku procesów, np. oczyszczanie fizykochemiczne, oczyszczanie biologiczne, techniki membranowe, czy odparowywanie.

Przeczytaj również: https://www.nawww.pl/gdzie-mozna-zastosowac-filtry-dyskowe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here